Jautājums par LTV valdes iecelšanu nav pazudis no politiķu dienaskārtības

Jautājums par lēmumu Latvijas Televīzijas (LTV) valdē iecelt divus ar mediju vidi nesaistītu cilvēkus no politiķu dienaskārtības nav pazudis. Tuvāko dienu laikā Saeimas frakcijas aicinās pie sevis Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), lai pārrunātu kritērijus, pēc kuriem uzvarētāji izvēlēti.

ĪSUMĀ:

 • Saeimas frakcijas aicinās NEPLP pārrunāt LTV valdes iecelšanu.
 • JKP iepriekš aicināja rīkot konkursu uz LTV valdi vēlreiz.
 • NEPLP vadītāja Ķezbere: Padome no sava lēmuma neatkāpsies.
 • Mediju eksperte Rožukalne: Tas, ka valdes locekļiem nav pieredzes medijos, ir būtisks trūkums.
 • Ķezbere: Jaunajai valde ir dots laiks, lai sevi pierādītu darbā.
 • Jaunais LTV vadītājs Giels aicinājumu tikties ar politiķiem neesot saņēmis.

Pagājušajā nedēļā tapa zināms, ka par sabiedriskās televīzijas valdes priekšsēdētāju izraudzīts farmācijas giganta „Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķis Einārs Giels un par valdes locekli Dziesmusvētku organizētāja Eva Juhņēviča. Mediju eksperti abiem pārmet pieredzes trūkumu darbā medijos.

Jautājums par jaunās LTV valdes iecelšanu nav pazudis no politiķu dienaskārtībasZane Mače

  Jautājums par sabiedriskā medija – Latvijas Televīzijas – valdes iecelšanu ir jāpārrunā pie ieslēgtām kamerām un mikrofoniem. Tā otrdien, 2. aprīlī, pēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas slēgtās sēdes, kurā runāts par LTV iekšējas kontroles riskiem, sacīja tās vadītājs Artuss Kaimiņš no “KPV LV”.

  Mediju ekspertu bažas radījusī interese par valdes izraudzīšanos nav pazudusi no politiķu dienas kārtības.

  “Tātad [Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome] NEPLP tiks aicināti uz frakcijām, kā es esmu sapratis no koalīcijas partneriem, runāt par šo jautājumu. Es nekomentēšu šobrīd NEPLP lēmumus,” sacīja Kaimiņš.

  Gaidāms, ka Saeimas frakcijas padomi iztaujās tuvāko nedēļu laikā.

  Piemēram, premjera partija “Jaunā Vienotība” ar padomi plāno tikties jau trešdien. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš iepriekš medijiem norādīja, ka deputātiem ir dažādi jautājumi un atbildes uz tiem cer saņemt no NEPLP.

  Atsevišķi politiskie spēki, piemēram, Jaunā konservatīvā partija ir pauduši, ka konkurss uz LTV valdi jārīko vēlreiz.

  Padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere uzskata, ka politiķiem ir tiesības paust savu viedokli, bet padome no sava lēmuma neatkāpsies.

  Negatīvā publicitāte, kas tagad ieskauj valdes priekšsēdētāju, plašākai sabiedrībai maz zināmo un mediju vidē agrāk nestrādājušo Eināru Gielu, padomi neuztrauc, norādīja Ķezbere.

  “Atklāti sakot, es neatceros nevienu valdes priekšsēdētāju gan Latvijas Radio, gan LTV vadības maiņu, kas būtu pavadīta ar aplausiem,” norādīja Ķezbere.

  Padomi neuztrauc arī pārmetumi par mazo pieredzi darbā medijos. Mediju eksperte, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne uzskata, ka tas ir būtisks trūkums.

  NEPLP priekšsēdētāja savukārt pauda, ka arī iepriekšējiem tādas pieredzes nebija.

  “Vai [no amata atbrīvotais valdes loceklis] Sergejs Ņesterovs, kurš bija no reklāmas aģentūras, ar kaut ko ļoti atšķiras no Evas Juhņēvičas, kuras arī ir nākusi no reklāmistiem. Jā, [no amata atbrīvotais LTV valdes priekšsēdētājs Ivasr] Beltes kungs atšķīrās, viņš bija “Baltijas mediju alianses” izpilddirektors, protams, ar ļoti lielu pieredzi,” norādīja Ķezbere.

  Jaunajai valde ir dots laiks, lai sevi pierādītu darbā, pauž padomes vadītāja.

  Jaunajam Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājam Eināram Gielam nav informācijas par politiķu izrādīto interesi. Viņš uzaicinājumu tikties nav saņēmis.

  Jautāts, kā rīkotos, ja politiķi sabiedriskā medija vadību aicinātu uz sarunām, Giels atbildēja, ka “ļoti iespējams, ka viņi grib saprast, kas īsti noticies šajā konkursā, un tas ir ļoti nepieciešams droši vien viņiem, lai izpratni veicinātu arvien vairāk un vairāk”.  

  Viņam šķiet, ka neizpratnei nav vietas, jo konkurss noticis atbilstoši nolikumam un katram kandidātam bija vienādas iespējas. Saistības ar politiskajiem spēkiem Giels kategoriski noliedz.

  KONTEKSTS:

  Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 28. martā, nolēma Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināt Eināru Gielu, bet valdes locekļa amatā digitālās attīstības un satura jautājumos – Evu Juhņēviču, liecina NEPLP lēmums.

  Eva Juhņēviča bija XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, strādājusi Jūrmalas domē kā mārketinga nodaļas vadītāja, SIA “McCANN Rīga” direktore.    

  Einārs Giels ir biznesa konsultants, lektors biznesa augstskolā “Turība”, lektors Latvijas Jūras akadēmijā, AS “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķis.

  Konkurss uz amatiem LTV valdē izsludināts 10. janvārī pēc tam, kad NEPLP kā LTV valsts kapitāla daļu turētāja 2018. gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu, to nosodīja Latvijas Žurnālistu asociācija.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti