Panorāma

VDK kartotēku lasa un apspriež

Panorāma

Sausākais gads Latvijas vēsturē

LŽA nosoda LTV vadības atlaišanu

Žurnālistu asociācija nosoda medija uzrauga lēmumu atlaist LTV divus valdes locekļus

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nosodījusi Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu atbrīvot no amata Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti un valdes locekli programmu attīstības jautājumos Sergeju Ņesterovu, jo NEPLP izplatītajā paziņojumā nesaskata pamatojumu šādam lēmumam un uzskata, ka šāda rīcība apdraud sabiedriskā medija neatkarību.

LŽA publiskajā paziņojumā norāda, ka sabiedriskā medija valdes atbrīvošana var notikt, tikai balstoties uz ļoti nopietniem pārkāpumiem, savukārt NEPLP paziņojumā nekādi nopietni pārkāpumi nav minēti, atzīmēti tikai potenciāli iespējamie riski. Turklāt stratēģisku attīstības projektu plānošana, kā arī pietiekoša un savlaicīga finansējuma piesaiste esot NEPLP, nevis valdes kā izpildorgāna uzdevums. Arī Valsts kontrole revīzijas ziņojumā par LTV ir konstatējusi, ka „padome nav nodrošinājusi kvalitatīvu kapitālsabiedrības pārvaldību un LTV – pārdomātu ilgtspējīgu kapitālsabiedrības attīstību”.

Līdz ar to LŽA pauž bažas par patiesajiem LTV divu valdes locekļu atlaišanas iemesliem,

īpaši ņemot vērā, ka neuzticība izteikta arī valdes loceklim programmu attīstības jautājumos, kura tiešā atbildībā ir LTV realizētais saturs un satura attīstība, nevis studiju režijas kompleksa izveide.

LŽA norāda, ka sabiedriskā medija valdes atbrīvošana „uzticības zaudēšanas dēļ” ir drauds mediju neatkarībai un tiešā pretrunā ar Eiropas Padomes rekomendācijām, ko Latvija ir akceptējusi.

Žurnālistu asociācija arī pauž atbalstu neatkarīgas ekspertu komisijas izveidei, kura vērtētu NEPLP argumentus, kas kalpojuši par pamatu LTV valdes locekļu atbrīvošanai no amata.

Tāpat asociācija norāda, ka arī iepriekš NEPLP prakse ir izraisījusi asu LŽA kritiku. Pērnā gada septembrī LŽA nosodīja Latvijas Radio valdes locekles Sigitas Roķes atbrīvošanu. Tā paša gada jūlijā LŽA kritizēja NEPLP, jo tās sasauktā tikšanās ar sabiedrisko mediju vadību, lai pārrunātu LTV un Latvijas Radio lēmumus pārtraukt attiecības ar Ventspils domi bija klajā pretrunā ar redakcionālās neatkarības principu. Tāpat kritiku izpelnījās argumentētas diskusijas trūkums par NEPLP ierosinātajām radikālajām pārmaiņām sabiedriskā radio kanāla Pieci.lv formātā.

KONTEKSTS:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) valsts kapitāla daļu turētāja 2018.gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.  Uz šiem amatiem janvārī izsludinās konkursu.

Viens no pārmetumiem ir par projektu studijas režijas atjaunošanai, kura plāns nav izpildīts un ņemts kredīts pusmiljona eiro apmērā. NEPLP arī pārmet, ka LTV sniedz reklāmas pakalpojumus komerctirgum.

Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu un vēlas lūgt neatkarīgu komisiju izvērtēt viņu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti