Panorāma

Dailes teātrī pirmizrādes gaidās „Kareņins”

Panorāma

Rīga pieņem budžetu

NEPLP ieceļ LTV valdi

LTV vadību uztic Eināram Gielam, par saturu un digitālo attīstību atbildēs Eva Juhņēviča

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 28. martā, nolēma Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināt Eināru Gielu, bet valdes locekļa amatā digitālās attīstības un satura jautājumos – Evu Juhņēviču, liecina NEPLP lēmums.

ĪSUMĀ 

  • Tikai NEPLP locekle Gunta Līdaka nebalsoja par Giela iecelšanu LTV vadītāja amatā.
  • Par Evu Juhņēviču NEPLP balsojums bija vienbalsīgs. 
  • Abi darbu LTV sāks 15.aprīlī. 
  • NEPLP uzteic Giela spēju strādāt ar datiem, vadīt un pieņemt lēmumus.
  • NEPLP uzteic Juhņēvičas redzējumu par LTV satura digitālās platformas izstrādi un attīstību.

Par Giela iecelšanu valdē balsoja 4 no 5 NEPLP locekļiem, jo Gunta Līdaka balsoja par Juhņēviču.

LTV vadību uztic Eināram Gielam, par saturu un digitālo attīstību atbildēs Eva JuhņēvičaAnnija Petrova

Savukārt par Juhņēvičas iecelšanu satura un digitālās attīstības jautājumu valdes locekļa amatā NEPLP lēmums bija vienbalsīgs. Jaunie valdes locekļi sāks darbu 15.aprīlī.

LTV darbu turpina valdes loceklis finanšu jautājumos Ivars Priede.

Einārs Giels: Valde spēs sadarboties mērķu izpildīšanaiAnnija Petrova

Gan Gielam, gan Juhņēvičai nav plašas pieredzes tieši medijos. Giels uzskata, ka viņam pietiek pieredzes Latvijas Televīzijas vadīšanai.

“Riski vienmēr pastāv pat ļoti pieredzējušiem speciālistiem, strādājot kādā konkrētā tirgū. Bet šajā gadījumā padomes lēmums bija balstīts ne tikai uz tiem aspektiem, kas ir pieredze, bet arī uz spēju sadarboties, spēju aizstāvēt savu redzējumu,” sacīja Giels.

Giels pauda pārliecību, ka visi trīs valdes locekļi spēs sadarboties un panākt “šo mērķu izpildīšanu”.

Arī Juhņēviča par pieredzes trūkumu medijos sacīja, ka “tas ir izaicinājums, riski ir vienmēr, šajā gadījumā nevar nenovērtēt to, ka LTV strādā profesionālākie satura cilvēki, savukārt vadības uzdevums ir strādāt pie stratēģiskiem jautājumiem, rūpēties par to, ka kolektīvs var turpināt ražot un turpināt strādāt pie kvalitatīvā satura un neuztraukties par to, vai šādiem raidījumiem būs būt vai nebūs būt kādu finansiālo apsvērumu dēļ. Tas ir mūsu uzdevums.”

Eva Juhņēviča: Vadības uzdevums ir stratēģiskie jautājumiAnnija Petrova

Giels un Eva Juhņēviča arī pauda, ka būtiska ir LTV satura piemērošana digitālajām platformām un izplatīšana tajās.

Tāpat Juhņēviča norādīja - svarīgi, lai LTV sasniegtu visas auditorijas, arī bērnus un jauniešus.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Giels sacīja, ka viņš vēlējās kandidēt uz amatu LTV valdē jau 2013.gadā, bet toreiz dažādu apstākļu sakritības dēļ nenonāca līdz tam, bet sekoja LTV darbībai jau kopš tā laika.

Viņš vēlējās nonākt amatā, jo uzskata, ka viņam ir spējas uzlabot iekšējo infrastruktūru, resursu pārvaldību un stratēģiski vadīt uzņēmumu tā, lai tas būtu veiksmīgs ne tikai īsā termiņā, bet ilgtermiņā.

Giels atzina, ka sliecas atbalstīt Latvijas Radio un LTV kopīgu darbošanos, bet tās modeļi var būt dažādi, un nenozīmē, ka fiziski jāatrodas vienā mājā.

Giels arī sacīja, ka līdz šim nav bijis nevienā partijā un nekad nav plānojis kandidēt vēlēšanās.

LTV valdes locekle Juhņēviča Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sacīja, ka vēlas darīt visu, lai ar savu jēgpilnu pienesumu stiprināt mūs valstu, tāpēc arī nolēma piedalīties konkursā uz LTV valdi.

Viņa sacīja, ka digitālais saturs ir nākotnes attīstības tendence, un multimediālā satura attīstība notiek un arī LTV un Latvijas Radio seko līdzi laikam, un digitālā satura attīstības tendences turpinās attīstīties tikai straujāk.

“Priekšā ir daudz izaicinājumu. Kā Latvija Televīzija mēs runājam par budžetu, mēs runājam par stratēģijām. Principā pārāk daudz laika, lai iesildītos un ieskrietos mums nav,” atzina Ivars Priede.

NEPLP paziņojumā medijiem pauda, ka vērtēja arī pretendentu spēju un gribu savstarpēji sadarboties.

“LTV valdei ir jāstrādā kā komandai, tāpat ir jāspēj sadarboties ar Latvijas Radio, attīstot vienoto interneta portālu LSM.Lv,” sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Aurēlija Ieva Druviete.  

NEPLP paziņojumā medijiem norādīja, ka “Gielam ir nepieciešamās vadības kompetences, stratēģiskās plānošanas prasmes, izpratne par sabiedrisko mediju darbības pamatprincipiem un redzējums par attīstību”.

Viņš ir spējis pārliecināt par savu profesionālo pieredzi un kompetencēm uzņēmuma vadībā, pārvaldībā. Giela spēcīgās puses ir stratēģiskā domāšana, analītika, spēja strādāt ar datiem, spēja vadīt un pieņemt lēmumus. Būtisks bijis arī pretendenta redzējums uz medija attīstību kopumā, tai skaitā digitālajā vidē, informēja NEPLP.

Savukārt Juhņēviča ir pārliecinājusi ar savu pieredzi sabiedriski nozīmīgu projektu vadībā, tai skaita arī valstiskā mērogā, spējot saglabāt politisko neitralitāti, paziņoja NEPLP. Viņai ir izpratne par sabiedriskā medija satura veidošanas principiem. Būtisks bija arī viņas redzējums uz LTV satura digitālās platformas izstrādi un attīstību.

NEPLP ir guvusi pārliecību, ka Juhņēviča spēs attīstīt un vadīt Latvijas sabiedrisko televīziju, nodrošinot kvalitatīva un daudzveidība satura attīstību, paziņoja padome.

Vieni no pirmajiem uzdevumiem jaunajiem LTV valdes locekļiem būs  2019. gada sabiedriskā pasūtījuma izstrāde atbilstoši reālajai budžeta situācijai, LTV vidēja termiņa darbības stratēģijas un digitālās stratēģijas izstrāde, LTV sadarbības ar trešajām pusēm izvērtēšana, vienotā interneta portāla LSM.lv attīstības stratēģijas izstrāde sadarbībā ar Latvijas Radio.

Konkursa trešajā kārtā uz amatiem LTV valdē iekļuva seši pretendenti. 

Dokumenti

Evas Juhņēvičas CV

Lejuplādēt

700.49 KB

Gan uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu, gan valdes locekļa amatu digitālās attīstības un satura jautājumos pretendēja:
  • Eva Juhņēviča – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, strādājusi Jūrmalas domē kā mārketinga nodaļas vadītāja, SIA “McCANN Rīga” direktore; 
  • Andris Māliņš, “MIX Media Group” mārketinga un reklāmas direktors, pieredze LTV valdes locekļa un mārketinga direktora amatā;
  • Jānis Rušenieks, biznesa augstskolas “Turība” Juridiskās fakultātes Tiesību zinātņu katedras viesdocents, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA ārštata lektors, pieredze režisora, producenta darbā reklāmas sabiedrībā “Labvakar”. 

Dokumenti

Eināra Giela CV

Lejuplādēt

377.33 KB

 

Uz amatu LTV valdes priekšsēdētāja postenī kandidēja:

  • Gints Miķelsons – biznesa vadības konsultants, SIA “GMI projekti” īpašnieks,  pieredze LTV prokūrista, LTV valdes padomnieka amatā; 
  • Einārs Giels, biznesa konsultants, lektors biznesa augstskolā “Turība”, lektors Latvijas Jūras akadēmijā, AS “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķis;

Uz valdes locekļa amatu digitālās attīstības un satura jautājumos pretendēja arī LTV pagaidu valdes locekle Vikija Valdmane-Rozenberga. 

KONTEKSTS:

Konkursā uz vakantajiem amatiem NEPLP bija saņēmusi 38 pretendentu pieteikumus. Otrajā kārtā iekļuva 11 pretendenti.

Konkurss uz amatiem LTV valdē izsludināts 10. janvārī pēc tam, kad NEPLP kā LTV valsts kapitāla daļu turētāja 2018. gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu, to nosodīja Latvijas Žurnālistu asociācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt