Konkursā meklē LTV vadītāju un valdes locekli digitālajos un satura jautājumos

10. janvārī izsludināts atklāts konkurss uz diviem vakantajiem valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) valdes locekļu amatiem. Konkursā meklē LTV valdes priekšsēdētāju un valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos.

Kā informēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), pretendenti uz vakantajiem LTV valdes locekļu amatiem tiek aicināti iesniegt savus pieteikumus dalībai konkursā līdz 15. februārim. Savukārt kandidātu vērtēšana paredzēta ne ilgāk par 29. martu.

Pēc iesniegto pieteikumu izvērtēšanas atbilstošākie kandidāti tiks aicināti uz intervijām un tiks izvērtēti vairākās kārtās. Konkursa nolikums nosaka, ka

informācija par konkursa trešajā kārtā iekļuvušajiem kandidātiem tiks publiskota.

Saskaņā ar konkursa nolikumu konkursam aicināti pieteikties kandidāti, kuri:

  • izprot sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa uzdevumus un mērķus,
  • spēj garantēt LTV darbības politisko neitralitāti un redakcionālo neatkarību, strādāt ar radošiem cilvēkiem,
  • izprot modernās tehnoloģijas un mediju industriju,
  • prot veidot uzņēmuma stratēģiju un pārvaldīt tā finanšu resursus,
  • spēj formulēt, skaidrot un pārstāvēt LTV viedokli gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Tāpat noteikta prasība, ka valdes priekšsēdētājam jābūt maģistra grādam vadībzinātnēs vai citās zinātnēs, bet valdes loceklim digitālās attīstības un satura jautājumos – augstākajai izglītībai sociālajās, humanitārajās vai eksaktajās zinātnēs. Nepieciešama arī vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai kapitālsabiedrības vadošā amatā, organizācijas vai iestādes vadītāja, vadītāja vietnieka vai struktūrvienības vadītāja amatā.

NEPLP norāda arī uz labas reputācijas nepieciešamību kandidātiem.

Kandidātus vērtēs konkursa komisija, kurā būs visi NEPLP locekļi ,kā arī pieaicinās NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes priekšsēdētāju, LTV arodbiedrības valdes priekšsēdētāju un Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāju kā sabiedrības interešu pārstāvjus ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Paredzēts, ka LTV valde priekšsēdētāja bruto mēnešalga būs 5175 eiro, bet valdes locekļa - gandrīz 4658 eiro.

KONTEKSTS:

NEPLP kā valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valsts kapitāla daļu turētāja 2018. gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu, to nosodīja Latvijas Žurnālistu asociācija.

NEPLP paziņojumā medijiem norādīja, ka LTV 2017. un 2018. gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas radot risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

Viens no pārmetumiem bija par projektu studijas režijas atjaunošanai, kura plāns nav izpildīts. Turklāt projekta īstenošanas laikā esot konstatēts būtisks sadārdzinājums – nepilni 500 000 eiro. Lai projektu pabeigtu, LTV bija spiesta papildus ņemt kredītu, norādīja NEPLP, kas par LTV iepirkumiem nolēma vērsties KNAB

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti