Jaunzeme pieļauj – sasniegtais VID vadītājas amatā varētu būt iemesls atstādināšanai

No amata atstādinātā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pieļauj, ka iemesls viņas atstādināšanai no amata varētu būt gandrīz četru gadu laikā paveiktais korupcijas novēršanā.

Jaunzeme Latvijas Radio intervijā otrdien pārliecinoši pauda, ka VID vadītājas amatā gandrīz četru gadu laikā izdarījusi ļoti daudz. "Izdarīta tiešām reāla korupcijas novēršana," viņa piebilda. 

Jaunzeme sacīja, ka neredz loģisku pamatu viņas plānotajai rotēšanai uz Finanšu ministrijas Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amatu. Tāpēc viņa uzskata, ka rotēšanas iemesls varētu būt viņas paveiktais korupcijas novēršanā.

"Man ir aizdomas, ka ne jau visi tie, kurus izveda roku dzelžos manas būšanas laikā VID, teica – re, cik labi, dari vēl," atzīmēja Jaunzeme, sakot, ka varētu būt pietiekami daudz cilvēku, kuri vēlas, lai atgriežas "vecie laiki, lai būtu iespēja skaldīt un valdīt".

Otrdien valdībā paredzēts skatīt šo jautājumu. Jaunzeme, iepazīstoties ar valdībā iesniegtā rīkojuma projekta anotāciju, secinājusi, ka viņas darbs VID ģenerāldirektores amatā novērtēts labi. 

"Man ir pamats domāt, ka skaļā izsludinātā disciplinārlieta ir ziepju burbulis. (..) Nav objektīva pamata tam visam," sacīja Jaunzeme, norādot, ka, viņasprāt, finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") šādi cenšas iziet no situācijas ar godu. 

Jaunzeme iepriekš paudusi vēlmi atgriezties VID ģenerāldirektores amatā, un arī tagad viņa norādīja, ka ir apņēmīga pabeigt VID vadītājas amatā iesāktos darbus. 

Taču, vai šajā situācijā Jaunzeme vērsīsies tiesā, viņa vēl vērtēšot. Viņasprāt, tiesiski apstrīdamie jautājumi varētu būt par ierēdņa pārcelšanu slimības laikā un atstādināta ierēdņa rotēšanu. 

Kopumā Jaunzeme iespējamo rotēšanu uztver kā paaugstinājumu, viņa uzsvēra, ka pie amata "nekad nav turējusies un neturas arī šobrīd".

KONTEKSTS:

Finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") septembra beigās izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un VID ģenerāldirektores Jaunzemes atstādināšanu. Uz pārbaudes laiku atstādināts arī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš. FM skaidroja, ka rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēšanām.

Oktobrī jau par mēnesi tika pagarināta VID ģenerāldirektores Jaunzemes disciplinārlietas pārbaude, taču novembrī to pagarināja vēl līdz 15. decembrim

No amata atstādinātā Jaunzeme ir pārliecināta, ka atgriezīsies VID ģenerāldirektores amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti