Panorāma

Aicina ziedot Latvijas militāro ražojumu piegādei Ukrainai

Panorāma

Panorāma

Atkārtoti pagarina I. Jaunzemes atstādināšanas termiņu

Vēl par mēnesi pagarināta VID ģenerāldirektores Jaunzemes disciplinārlietas pārbaude

Vēl par mēnesi pagarināta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes disciplinārlietas pārbaude. Tā ilgst jau divus mēnešus, un, iespējams, šis būs viens no jautājumiem, kuru nāksies atrisināt nākamajam finanšu ministram.

Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis
00:00 / 00:11
Lejuplādēt

"Patlaban komisija ir sākusi darbu pie gala ziņojuma sagatavošanas un tai ir nepieciešams vēl papildu laiks, lai pabeigtu ziņojumu un to iesniegtu ministram lēmuma pieņemšanai," skaidroja Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.

Viņš apliecināja, ka pārbaudē nav nākuši klāt kādi jauni fakti, kas jāpārbauda.

"Protams, ka es uzticos komisijas darbam. Kā es jau teicu, šī ir starpnozaru komisija daudzām iestādēm, nozarēm. Līdz ar to, ja komisija lemj, ka ir nepieciešams pagarinājums, tad likums atļauj to darīt un es arī, protams, pagarinu," sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība").

Arī VID ģenerāldirektore Jaunzeme teica, ka vēl aizvien tiek pārbaudīti divi jautājumi – par ilgtermiņa VID ierēdņu rotācijas plānu un Jaunzemes publiskajiem izteikumiem Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma".

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

"Pa šo mēnesi saziņa ar mani ir notikusi vienu reizi, un tas ir noticis 4. novembrī, kad man tika atsūtīts viens jautājums un trīs apgalvojumi un tika lūgts sniegt paskaidrojumus līdz 9. novembrim (..)," teica Jaunzeme. "Kas mani uztrauc – ka man jautājumi tiek uzdoti apgalvojuma veidā. Teiksim, ka kaut kas nav izdarīts, kaut gan fakti liecina par kaut ko citu. Es ļoti ceru, protams, ka komisija būs neitrāla un izvērtēs tiešām faktus. Jo jautājumi tiek uzdoti tendenciozi."

Jaunzeme sacīja, ka no šīs saziņas bija noprotams, ka pārbaudi plānots pabeigt vismaz līdz 15. novembrim, taču vakar saņemtais lēmums liecina, ka tas nav izdevies.

Likums pieļauj disciplinārlietu pagarināt līdz pat pusgadam.

Finanšu ministrs norādīja, ka Jaunzemi varētu pārvirzīt uz citu amatu valsts pārvaldē.

"Mēs tagad arī vērtējam situāciju par to, lai VID vadītāju rotētu uz ministriju. Ir atbrīvojusies vieta Ēnu ekonomikas apkarošanas departamentā par departamenta vadītāju. Lai izmantotu tās iespējas ēnu apkarošanā teorētiskās," teica Reirs.

Reirs arī uzsvēra – VID ilgstoši bez vadītāja darboties nevar, kas risinātu jautājumu par iestādes darbības normalizēšanu. Izmeklēšanas laikā VID ģenerāldirektora amatu ieņem līdzšinējā Jaunzemes vietniece Indra Kārkliņa.

KONTEKSTS:

Finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") septembra beigās izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un VID ģenerāldirektores Jaunzemes atstādināšanu. Uz pārbaudes laiku atstādināts arī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš. FM skaidroja, ka rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēšanām.

Oktobrī jau par mēnesi tika pagarināta VID ģenerāldirektores Jaunzemes disciplinārlietas pārbaude.

No amata atstādinātā Jaunzeme ir pārliecināta, ka atgriezīsies VID ģenerāldirektores amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti