KNAB «paviesojies» VID un citos objektos; vairāki aizturētie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) otrdien veicis kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp Valsts ieņēmumu dienestā (VID), un aizturējis vairākas personas, aģentūrai LETA apstiprināja KNAB.

KNAB 2. jūnijā sācis kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 320. panta aizdomās par iespējamu kukuļņemšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Otrdien veiktas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp VID.

Kriminālprocesa laikā aizturētas trīs personas, un vēl divām personām ir tiesības uz aizstāvību. Tiesa lēmusi par apcietinājuma piemērošanu divām personām. KNAB nekomentēja, vai starp šīm piecām personām ir amatpersonas. Aģentūra LETA gan pārliecinājās, ka birojā minētā Krimināllikuma norma kopumā attiecas uz amatpersonām kā kukuļņēmējiem, bet privātpersonām kā līdzdalībniekiem.

KNAB pašlaik veic aktīvāko izmeklēšanas procesa fāzi, iegūstot un nostiprinot pierādījumus, tāpēc plašāku informāciju par kriminālprocesu nevarot atklāt.

KNAB pateicas Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai un VID Iekšējās drošības pārvaldei par kriminālprocesā sniegto atbalstu.

VID pārstāvis Andrejs Vaivars aģentūrai LETA nekomentēja, vai starp aizturētajām personām ir VID amatpersonas un darbinieki. Viņš norādīja, ka procesa virzītājs ir KNAB un tikai šī iestāde var komentēt lietas apstākļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti