Gobzems sola tiesāties par Advokātu padomes apgalvojumiem par viņu

Ministru prezidenta amatam nominētais "KPV LV" politiķis Aldis Gobzems apšauba Latvijas Zvērinātu advokātu padomes (ZAP) sniegto informāciju, ka viens no iemesliem viņa izslēgšanai no advokatūras ir pilnvardevēja noslēpumu izpaušana.

Premjera amata kandidāts apgalvoja, ka Zvērinātu advokātu padomes rīcībā neesot nevienas sūdzības no kāda viņa pilnvardevēja. Sūdzības bijušas no nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimenes par to, ka Gobzems uzskata Bunkus "par bandītu", kā arī no advokāta Romualda Vonsoviča, kurš nekad neesot bijis Gobzema pilnvaru devējs.

„Pret šiem paziņojumiem es vērsīšos ļoti asi likuma ietvaros, un ZAP un ikviens padomes loceklis personīgi atbildēs par to, kuru pilnvardevēju konkrēti intereses es būtu izpaudis publiski un pretlikumīgi.

Par šādiem paziņojumiem ir jāatbild un atbildēs ZAP, jo tas kaitē politiskajam procesam un man kā politiķim.

"KPV LV" politiķis Aldis Gobzems
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Protams, par šiem jautājumiem būs tiesvedība, arī prasījumi, kas saistīti ar reputācijas aizskārumiem. Jo advokatūras vēsturē par mani neviens mans klients, neviens pilnvardevējs nekad nav iesniedzis nevienu sūdzību. Par mani sūdzības ir iesnieguši tikai mani oponenti. Šajā gadījumā mans oponents Romualds Vonsovičs un Bunkus ģimene, kuras vienu locekli es uzskatīju un uzskatīšu par bandītu, un par pārējiem locekļiem es uzskatīju, uzskatu un uzskatīšu, ka viņiem ir jāstājas tiesas priekšā iespējama kriminālprocesuāla noziedzīga nodarījuma izdarīšanas sakarā,” pauda Gobzems.

Zvērinātu advokātu padomes Disciplinārkolēģijas komisijas priekšsēdētājs Lauris Liepa nepiekrīt Gobzema teiktajam: "Jebkādi apgalvojumi, ka nebūtu iespējams lasīt dokumentus vai iepazīties, vai būtu kādi viltojumi, ir nepamatoti. Lēmums par izslēgšanu ir saistošs un spēkā esošs.

Ja kolēģim ir specifiski jautājumi vai arī kolēģis neuzticas, kas šajos dokumentos rakstīts, ir procesuālas iespējas administratīvā procesā šo lēmumu vērtēt.

Gan padome, gan disciplinārlietu komisija ir koleģiālas institūcijas. Mēs šos lēmumus pieņemam kopā un arī esam gatavi par tiem runāt tiesā. Esam gatavi tiesai skaidri pierādīt, kā notika lēmuma pieņemšanas procedūra, ja strīds ir par procedūru. Bet šobrīd jau diskusija aiziet par formāliem jautājumiem, par procesu. Pēc būtības laikam īsti nav vairs ko teikt."

KONTEKSTS:

Divas dienas pēc Alda Gobzema nominēšanas premjera amatam publiski tapa zināms, ka Latvijas Zvērinātu advokātu padome ir atbalstījusi Gobzema izslēgšanu no advokatūras. Šāds lēmums saistīts ar Gobzema disciplinārpārkāpumiem, norādīja padomē.

Pats Gobzems izslēgšanu no advokatūras saista ar centieniem likt šķēršļus viņa kļūšanai par premjeru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt