«Delna»: Stingrāk jākontrolē ziedojumi caur trešajām personām

16 000 eiro kā maksimālā viena ziedotāja veltītā summa politiskajām partijām būtu adekvāta, ja vien būtu skaidrs, vai šis ziedotājs vēl nevelta naudu kādam politiskajam spēkam caur kādu trešo personu.

Tā intervijā Latvijas Radio atzīst sabiedrības par atklātību „Delna” direktors Gundars Jankovs.

„Delna” pirms Saeimas vēlēšanām ir analizējusi ziedojumu apjomu un ziedotājus, kas pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām ir devuši līdzekļus politiskajām partijām. Viens no secinājumiem, ko izdarīja „Delna”, ir atziņa, ka partijas aizvien ir atkarīgas no dažiem lielajiem ziedotājiem.

Attiecībā uz ziedotājiem, kas savus līdzekļus partijām velta caur trešajām personām, Jankovs atzīst, ka likums šādu praksi aizliedz. Par to iestājas kriminālatbildība, taču „ziedotāji ir ļoti gudri un izgudro dažādas sarežģītas shēmas”. „Man ir šaubas, vai KNAB vai kāds cits to spēj kontrolēt,” atzīst Jankovs.

„Delnas” vadītājs izteica cerību, ka nākamā jeb 12. Saeima pieņems likumu, kas liks ziedotājiem pierādīt savu finanšu līdzekļu avotus un izcelsmi. Turpmāk nebūtu pieļaujama situācija, ka cilvēks ziedo visus savus līdzekļus un pēc tam oficiāli dzīvo no dažiem eiro mēnesī.

Saeimas vēlēšanas notiks jau sestdien, 4.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti