«Delnas» vadītāja: KNAB balss ir pārāk neredzama

Starptautiskajos pretkorupcijas reitingos situācija Latvijā nedaudz uzlabojas, taču Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbs kukuļošanas novēršanā nav redzams, intervijā Latvijas Radio sacīja "Sabiedrības par atklātību – Delna" vadītāja Inese Tauriņa.

"Delna" vadītāja Inese Tauriņa
00:00 / 04:25
Lejuplādēt

Tauriņa akcentēja, ka KNAB darbs pēdējā laikā publiski ir nemanāms, un uz to norāda arī citas nevalstiskās organizācijas, piemēram, "Providus".

"KNAB nosaukumā dzirdam vārdu "novēršana", un šis vārds ir diezgan izsmeļošs, lai saprastu, kāda ir KNAB prioritāte, – aktīvi būt publiskajā telpā ar karogu, ka esam pret korupciju un noķersim visus, kas kaut ko tādu grib darīt. Bet mēs to neredzam, un tieši tāpēc tas ir viens no būtiskākajiem sabiedrisko organizāciju pārmetumiem, ka KNAB balss publiskajā telpā ir pārāk maz redzama," pauda Tauriņa.

Un tas ir būtiski, jo nesodāmības sajūta veidojas, ja iespējamie nozieguma izdarītāji zina, ka neviens par to neatgādina un nerunā. 

Tāpat Tauriņa kritizēja KNAB darba kvalitāti, par piemēru minot Rīgas domes Satiksmes departamenta lietu

"Jautājums, vai redzam KNAB vadītāju vai citus cilvēkus aktīvi sabiedrībā, tai skaitā Saeimas komisijās. Visas ministrijas un iestādes, kurām ir kādi uzdevumi korupcijas novēršanas pasākumu plānā, ar gariem zobiem tos ir paņēmuši," turpināja Tauriņa.

Tā vietā, lai KNAB vadītājs Jēkabs Straume rakstiski atbildētu uz jautājumiem, viņam personiski vajadzētu ierasties uz intervijām, runāt ar žurnālistiem un piedalīties pasākumos. "Visu laiku kaut vai ar savu klātbūtni atgādināt, ka šeit ir aktīva korupcijas novēršanas un apkarošanas iestāde," norādīja "Delnas" vadītāja.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka pēdējos gados KNAB kapacitāte ir stiprināta un tas varētu uzņemties papildu funkcijas pēc Valsts ieņēmumu dienesta reformas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti