Dažos gadījumos iedzīvotāji saņem sev neadresētus uzaicinājumus vakcinēties pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ sākusies arī hronisko slimību pacientu vakcinācija pret Covid-19. Pirmajā dienā vakcīnu saņēma vairāk nekā 860 šīs grupas pārstāvji. Tomēr ne vienmēr uzaicinājumus vakcinēties saņem tie, kuriem tie domāti. Vakcinācijas projekta birojā skaidroja – lai no tā izvairītos, ļoti uzmanīgi jāievada sava un, ja vēlas – arī otras saziņas personas kontaktinformācija, tomēr arī kļūdīšanās gadījumā vakcīna neies secen. 

Dažos gadījumos iedzīvotāji saņem sev neadresētus uzaicinājumus vakcinēties pret Covid-19
00:00 / 02:38
Lejuplādēt

Zaiga Grīnberga nav nevienā prioritāri vakcinējamo grupā pret Covid-19. Viņa pieteikusies vakcīnai portālā “manavakcina.lv” un gaida savu kārtu. Neskatoties uz to, pašai par pārsteigumu jau saņēmusi uzaicinājumu doties vakcinēties, taču to atverot secinājusi – tas adresēts kādam citam.

“Uzruna bija “Emīl! Jūs saņemsiet vakcīnu pie sava ģimenes ārsta”. Tātad Veselības ministrija nosūta man, kura ir sieviete, kura nav Emīls nekādā gadījumā – ne man pirmais, ne otrais vārds, saņemu šādu īsziņu,” norādīja Grīnberga.

Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda skaidroja – šādas situācijas birojā ir bijušas un var rasties divu iemeslu dēļ.

“Vai nu tiešām Emīls ir uzskatījis personu sev par tuvu un varbūt nav informējis, ka ir iekļāvis pieteikšanās formā arī otras personas tālruņa numuru vai vienkārši Emīls ir kļūdaini norādījis otras personas tālruņa numuru,” skaidroja Strazda.

Grīnberga gan norādīja, ka neviens Emīls, kurš varētu Grīnbergu noturēt par pietiekami tuvu paziņu, lai norādītu viņu kā otro kontaktpersonu, viņai pazīstams nav. Tādēļ šajā gadījumā, visticamāk, sajaukts kontakttālruņa numurs. 

Vakcinācijas biroja pārstāve atzīmēja – arī pēc reģistrēšanās vakcinācijai, informāciju iespējams pārbaudīt un mainīt vietnē “manavakcina.lv”. Grīnbergu visvairāk uztraucis tas, vai šis Emīls, kuram būtu jāsaņem ziņa, bet to nav saņēmis, nepaliks bez iespējas vakcinēties. Tomēr vakcinācijas biroja pārstāve mierināja – ja persona pieteikusies un norādījusi kļūdainu informāciju, un ar viņu nav iespējams sazināties, ir redzams personas ģimenes ārsts, caur kuru noskaidrot īsto kontaktinformāciju izdosies. 

Vienlaikus šonedēļ vakcinācija pret Covid-19 uzsākta arī hronisko slimību pacientiem, un vakcinācijas birojā uzskata, ka temps ir visnotaļ augsts.

“23. martā tika izmantotas šīs grupas vakcinācijai vairāk nekā 865 vakcīnu devas. Tajā pašā laikā vēlos uzsvērt, ka šajā iedzīvotāju grupā vakcinācija atsevišķos gadījumos ir notikusi arī iepriekš, jo kopējais iedzīvotāju ar hroniskām slimībām vakcinēto skaits pārsniedz jau 3000 un tas ir bijis tā iemesla dēļ, ka ģimenes ārsta praksēs un arī citās vakcinācijas iestādēs tādā situācijā, kad  konkrētajai vakcinācijas iestādei novirzītie iedzīvotāji senioru grupā virs 70 gadiem bija jau pilnībā vakcinēti vai arī bija palikusi pēdējā deva flakonā, vakcinācijas iestādēm bija iespēja ņemt jau nākošo prioritāro grupu un vakcinēt,” norādīja Strazda.

Tomēr vakcinācijas birojā atgādināja, ka vēl joprojām prioritāri pieteikties vakcīnai var ārstniecības personas un seniori virs 70 gadu vecuma, kuri to vēlas.

KONTEKSTS:

Latvija ir pieteikusies uz septiņu ražotāju – “BioNTech”/”Pfizer”, “Moderna Biotech Spain”, “AstraZeneca”/Oksfordas Universitāte, “Janssen” (“Johnson&Johnson”), “CureVac”, “Novavax” un “Valneva” izstrādātām vakcīnām.

Latvijas iedzīvotāji aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē "manavakacina.lv" vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu.

Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Pašlaik sākta trīs grupu  - mediķu, sociālo aprūpes centru klientu un darbinieku, kā arī senioru, kas vecāki par 70 gadiem, vakcinēšana. Ir panākta vienošanos ar 504 ģimenes ārstiem par iesaistīšanos vakcinācijas procesā pret Covid-19.  Nākamnedēļ plāno sākt vakcinēt nākamo grupu – cilvēkus ar hroniskajām saslimšanām un lieko svaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti