Panorāma

Mājokļu siltināšanas programmu turpinās un paplašinās

Panorāma

Panorāma

Daugavpilī pirmie omikrona pacienti nav smagā stāvoklī

Daugavpils slimnīcā pirmie ar Covid-19 omikrona variantu inficētie pacienti nav smagā stāvoklī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Covid-19 vīrusa omikrona variants ir daudz lipīgāks, bet ne tik agresīvs, novērojuši Daugavpils reģionālās slimnīcas mediķi. Tiem kovida pacientiem, kuri iestājas ar jauno vīrusa paveidu, nav smagas pneimonijas. Tas ļauj viņus ātrāk izārstēt un laist mājās, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Pēc oktobra un novembra, kad Daugavpils slimnīcas kovida nodaļās ārstējās pat 250 pacientu ik dienu, saslimušo skaits mazinājies pat četrkārt. Tādēļ tagad, gada nogalē, slimnīcā atjaunoti visi plānveida pakalpojumi un mediķi tikuši atvaļinājumos.

Viens pēc otra, bet brīžiem pat divi reizē, pie Daugavpils reģionālās slimnīcas uzņemšanas piestāj neatliekamās palīdzības auto. Taču ir būtiska atšķirība – mediķi atkal ir oranžajās formās, nevis zili baltajos aizsargtērpos.

Traumas, insulti, infarkti. 100 pacientu dienā, novērošanā visas gultas ir pilnas. Daugavpils reģionālās slimnīcas galvenā medicīnas māsa Natālija Degtjarjova pastāstīja: "Nedaudz situācija uzlabojas, mēs strādājam, turpinām strādāt, ieviešam jaunas tehnoloģijas."

Rudenī bija dienas, kad slimnīcā mira līdz pat desmit kovida pacientu dienā.

Bija arī slimnieki, kuri nomira neatliekamās palīdzības auto, nesasnieguši slimnīcu.

"Pie nāves nedrīkst un nevar pierast, tāpēc ir izdegšana un depresīvs noskaņojums, bet uz Jauno gadu negribas par to domāt, ceram, ka pēc Ziemassvētkiem tā situācija nebūs tik slikta un ka omikrons pažēlos mūs. Gan mediķus, gan iedzīvotājus," sacīja Degtjarjova.

Daugavpils slimnīcā iestājušies pirmie pacienti ar vīrusa omikrona variantu. Patlaban slimnīcā ārstējas 70 ar Covid-19 sasirgušie pacienti, bet tikai dažiem atklāts tieši omikrona paveids.

Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs norādīja: "Ir, bet ne tik daudz un, paldies Dievam, tie, kas iestājas, nav tik smagi. Un tās ir arī mūsu prognozes, klausoties kolēģus un nozares speciālistus, ceram, ka tas kārtējais paveids būs lipīgāks, bet ne tik agresīvs un neizraisīs to smago stāvokļu īpatsvaru, kas ļaus mums maksimāli ātrāk rotēt tos pacientus, stabilizēt un atgriezt mājās. Ceram uz zemāko letalitāti."

Vīrusa omikrona varianta gadījumā iestājušies pacienti, kam ir onkoloģiska saslimšana pēdējā stadijā un ļoti novājināta imunitāte vai cita hroniska slimība.

"Mēs redzam to galveno tendenci, ka pneimonijas samainās vietām ar to faktu, ka ir inficēts. Tiem, kas iestājas, ir citas problēmas. Trauma. Insults un papildus kovids," sacīja Degtjarjova.

Oktobra beigās slimnīcā ārstējās 260 kovida pacienti ik dienas. Tagad izdevies medicīnas darbiniekus palaist atvaļinājumos un atsākt plānveida pakalpojumus. "Cenšamies ļaut atpūsties mediķiem un nodrošināt pieejamību iedzīvotājiem," norādīja Degtjarjova, uzsverot, ka nedrīkst atslābt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti