Daugavpilī uzstāda moduļu ēkas Covid-19 pacientiem

Daugavpils reģionālās slimnīcas teritorijā uzstādītas divas moduļu tipa ēkas, kurās izvietosies tie Covid-19 pacienti, kuru stāvoklis nav smags, bet kuriem nepieciešama ārstu uzraudzība un veselības stāvokļa stabilizācija. Jauno ēku ierīkošana ļaus atbrīvot daļu gultu Plaušu slimību un tuberkulozes centra ēkā, kur ārstējas lielākā daļa Covid-19 pacientu.

Kopš jaunā gada Daugavpils reģionālās slimnīcas Plaušu slimību un tuberkulozes centrā ikdienā ārstējas apmēram 100–115 Covid-19 pacientu. Pašlaik slimnīcā kopumā ierīkotas 154 gultasvietas, no kurām 129 paredzētas pacientiem ar vidēji smagu slimības gaitu, 19 – ar smagu slimības gaitu, kā arī pieejamas sešas reanimācijas gultas. Katra diena nāk ar bažām, vai pietiks gultasvietu Covid-19 pacientiem. 

Daugavpilī uzstāda moduļu ēkas Covid-19 pacientiem
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

„Redzot, kā piepildās mūsu atsevišķā Covid-19 slimnīca [Plaušu slimību un tuberkulozes centrs], esam atraduši risinājumu – veidot jaunas pagaidu moduļu telpas, kur izvietot Covid-19 pacientus, kuru stāvoklis nav smags, bet kuriem nepieciešama ārstu uzraudzība un terapija vai jāiziet izmeklēšana, pirms tiek pieņemts lēmums par galīgo ārstēšanu. Jauno ēku ierīkošana ļaus atbrīvot daļu gultu Plaušu slimību un tuberkulozes centā,” stāstīja slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Šobrīd izveidotas divas šādas pagaidu moduļu tipa ēkas, 3 reiz 10 metru platībā, katra ar savu ieeju.

„Katrā modulī ir gan elektrības pieslēgums, gan apkure, gan dušas, labierīcības. Katrā modulī var izvietot līdz pat pieciem pacientiem.

Labi ir tas, ka katru moduli var pielāgot savai funkcijai. Vienā var ievietot inficētos pacientus, citā – ar aizdomām par inficēšanos ar Covid-19, vēl citā –  smagi slimos – guļošos, kurus nav kur aprūpēt,”

norādīja Semjonovs.

Latvijā šādi boksi jeb moduļu ēkas Covid-19 pacientiem tiek izvietotas pirmo reizi.

„Par šīm modeļu būvēm jautājums ir aktualizējies vēl pērnajā gadā. Tām ir sava priekšrocība, tās var pārvietot, var pēc nepieciešamības pārveidot. Latvijā tas ir jaunums, bet citur pasaulē tās plaši pielieto. Ja šīs moduļu būves nodrošina visas prasības, kas nepieciešamas ārstniecības iestādei, tad tas ir vērtējams pozitīvi,” sacīja Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka.

Viena šāda moduļu ēka Daugavpils reģionālajai slimnīcai izmaksāja 7000 eiro; ja pirmo divu darbība attaisnosies, slimnīca šādu boksu skaitu palielinās.

„Atkarīgs no tā, kā sevi pierādīs jau uzmontētie moduļi. Mēs plānojam izveidot līdz pat sešām šādām moduļu ēkām. Attiecīgi jaunajās telpās varēs izvietot līdz pat 30 Covid-19 pacientu. Tiek rīkota iepirkumu procedūra, tam esam atvēlējuši 50 tūkstošu eiro. Paralēli risinām jautājumu ar Veselības ministriju par papildu finansējumu jauno gultasvietu radīšanai, kam arī šobrīd ministrija ir atvēlējusi līdzekļus,” stāstīja slimnīcas vadītājs.

Taču paralēli šiem jau valstī atvēlētajiem 30 miljoniem eiro gultasvietu radīšanai slimajiem ministrija, kā skaidroja Janka, gatavo jaunu pieteikumu papildu finansējuma saņemšanai.

„Ņemot vērā, ka pacientu skaits joprojām pieaug un tendence uz tā   samazināšanos nav vērojama, turklāt šī slimība ir jauna un ārstēšanas laikā daudz kas atklājas, šīs vajadzības var pieaugt,”

norādīja ministrijas pārstāve.

KONTEKSTS:

Šī gada pirmajās divās nedēļās Daugavpilī konstatēts gandrīz tūkstotis jaunu Covid-19 slimnieku, bet kopumā pilsētā saslimuši jau vairāk nekā 5000 iedzīvotāju.

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tādēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim. Spēkā ir stingri ierobežojumi līdz 25. janvārim, kā arī "mājsēde" nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt