Dienas ziņas

Liepājā izstrādāta lietotne dāvināšanai

Dienas ziņas

Saslimušo saimnieku mājdzīvniekiem palīdzēs

Sarūpē un piegādā pārtikas pakas

Cēsu novadā sniedz atbalstu pašizolācijā esošiem iedzīvotājiem

Cēsu novadā sāk sniegt atbalstu iedzīvotājiem, kuriem ārkārtējās situācijas dēļ ir ierobežotas iespējas apmeklēt veikalus un aptiekas. Preču piegādi mājās plāno arī citās pašvaldībās.

“Sākam braukt uz veikalu “Solo”, kur vakardien saņēmu no ģimenes, kura ir pašizolācijā, pasūtījumu. Tas tika nosūtīts veikalam, šobrīd veikals devis ziņu, ka paciņa ir gatava, tad šobrīd dodos uz veikalu, kur saņemšu šo paciņu, kuru nogādāt ģimenei," saka Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” direktore Iveta Sietiņsone.

Šobrīd Cēsu sociālais dienests sadarbojas ar vienu veikalu un palīdzību sniedz trīs ģimenēm. Pārtikas paka tiek nogādāta, izvairoties no tieša kontakta ar tās nākamo īpašnieku, atstājot to pie durvīm un nododot ziņu zvanot.

"Ar veikalu mums ir vienošanās, ka veikals sagatavo šo paku, izsit pēcapmaksas čeku, un šis cilvēks 24 stundu laikā, tie pamatā ir jauni cilvēki, kuriem ir interneta bankas un datori, tad viņi pārskaita veikalam šo maksājumu par sagādātajām precēm," norāda Sietiņsone.

Visbiežāk cilvēki pasūta maizi, pienu, dārzeņus un gaļu, dažreiz arī kādu kārumu, piemēram, saldējumu. Dienestam pievienojušies arī ap 20 brīvprātīgo, kuri turpmāk palīdzēs piegādāt pārtikas pakas, kā arī medikamentus senioriem. Cēsu sociālā dienesta vadītāja piebilst, ka Cēsīs cilvēki esot saprotoši pret tiem, kuri atgriezušies no ārzemēm.

"Protams, cilvēki ir aktīvi, un, ja pamana, ka ir kaut kāda informācija, ka cilvēks, kurš ir atgriezies, nav pašizolācijā, nodod aplikācijā informāciju pašvaldībai, kas ir Cēsu aplikācija 8911, un pašvaldības policija vienmēr arī reaģē," saka Sietiņsone.

Sociālais dienests piedāvā arī cilvēkiem izmitināšanu viesu namos gadījumos, kad tiem, kuri atgriezušies no ārzemēm, 14 dienu pašizolācijai nav iespēja būt nošķirtiem no ģimenes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti