Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Uģi Piterānu par Tauriņu vērošanas akciju

Telefonsaruna ar Andu Čakšu

Čakša: Mediķu protesti pret pagarināto normālo darba laiku nav pamatoti

Jūlijā gaidāmie mediķu protesti pret pagarināto normālo darba laiku nav pamatoti, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” trešdien, 21.jūnijā, sacīja veselības ministre Anda Čakša.

Viņa atgādināja, ka Saeimā jau ir izskatījusi Ārstniecības likuma grozījumus, kas paredz, kā pakāpeniski vairākos gados pagarināto stundu skaits samazināsies, savukārt atalgojums par likmi pieaugs.

Ministre norādīja, ka arodbiedrību nostāja – vispirms samazināt stundu skaitu, saglabājot esošo atalgojumu nav iespējams, jo „matemātika to nepieļauj”.

Viņa gan norādīja, ka nākamās nedēļas laikā būs sarunas ar „ātrās palīdzības” vadību, kurās par šiem jautājumiem tiks panākts kompromiss.

Jau ziņots, ka mediķi 20.jūnijā galīgi nolēma, ka jūlijā Latvijas slimnīcās un „ātrās palīdzības” dienestā notiks brīvprātīga brīdinājuma protesta akcija, kurā mediķi atteiksies strādāt pagarināto normālo darba laiku.

Tā sauktā pagarinātā normālā darba laika ieviešana bija krīzes laikā pieņemts risinājums. Tas paredz to, ka mediķiem var noteikt darba laiku, kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti