Dienas ziņas

Dobeles novadā organizē «»Bagāžnieku tirgu«»

Dienas ziņas

Rokdarbnieces Jelgavai dāvina musturdeķi

Limbažos atzīmē valsts himnas 100 gadus

Baumaņu Kārļa dzimtajā pusē Limbažos svinīgi atzīmē valsts himnas 100 gadus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Svētdien, 7.jūnijā, aprit 100 gadu, kopš Latvijas Satversmes sapulces sēdē 1920.gada 7.jūnijā dziesma - lūgšana "Dievs, svētī Latviju!" - tika apstiprināta par valsts himnu. Ar vairākiem pasākumiem svētdien šo notikumu atzīmēja Limbažos, novadā, kur himnas autors Baumaņu Kārlis dzimis, dzīvojis un apglabāts. Limbažos svētdien “Dievs svētī, Latviju!” skanēja skaļi un daudz, tā, lai dzird visā novadā.

Himnai, kas rakstīta kā lūgšana, aprit apaļi 100 gadi valsts simbola statusā. Lai to atzīmētu, limbažnieki pulcējās pie Baumaņu Kārlim veltītā pieminekļa, kura pakājē labi salasāmi spēcīgie vārdi – “Dievs, svētī Latviju!” 

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers uzsvēra, ka himnas vārdi arī laikā, kad Latvija bija nebrīvē, deva cilvēkiem sirdīs spēku un cerību. "Visi klusībā lūdzās caur šo dziesmu, esot gan Sibīrijā, gan tepat – Latvijā," viņš teica.

Un lūgšanas tika sadzirdētas, šajos vārdos un melodijā ir spēks. Jau 30 gadus esam brīvi un varam himnu lepni dziedāt skaļi, un no visas sirds.

Limbažu novada iedzīvotāja Zane pastāstīja, ka dziedot himnu, vienmēr ir kopības sajūta. "Kad visi kopā dzied himnu, tās sajūtas ir pilnīgi neaprakstāmas. Tā tiešām ir kā lūgsna visaugstākajiem spēkiem. Kā Baumaņu Kārlis rakstīja, - Dievs, svētī Latviju!," viņa piebilda.

Pēc himnas nodziedāšanas, ievērojot distancēšanos, pilsētas vadība un iedzīvotāji Baumaņu Kārļa pieminekļa pakājē nolika ziedus.

"Mēs vienmēr staigājam garām Baumaņu Kārļa piemineklim, un tad, kad vajag, kādu puķīti noliekam arī, lai ir skaisti," teica Limbažu novada iedzīvotāja Anna.

Savukārt Limbažu novada viese Marta uz svinīgo pasākumu atnāca paklausīties. "Zinājām, ka te varēs atnākt, paklausīties, aizgājām arī pie Baumaņu Kārļa pieminekļa puķes nolikt. Tas ir ļoti svarīgi. Starp citu, šodien izlasīju, ka viņam tikai 35 gadi bija, kad sarakstīja himnu. Tas ir vienkārši fenomenāli," uzsvēra Marta.

Himna Limbažos svinīgi skanēs līdz pat vakaram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti