Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Limbaži svin 800!

Ar kliņģeri, gājienu un uguņošanu Limbaži svin 800 gadu jubileju

Ar īpašu kliņģeri, 800 pēdu garu svētku galdu, atrakcijām, koncertiem un uguņošanu 800 sekunžu garumā Limbaži aicina svinēt pilsētas 800 gadu jubileju. Dažādi pasākumi pilsētā notiek visu nedēļas nogali.   

Gatavojoties lielajām svinībām, piektdienas rītā Limbažu Lielezera maiznīcā valdīja īpaša rosība – tiek cepts svētku kliņģeris. 

"Tas ir Lielezera kanēļa kliņģeris, lielajā versijā ir 3,6 (kilogrami). Kliņģera sastāva pamatā ir kviešu milti, ūdens, cukurs, sāls, rozīnes, raugs, sviests un pildījuma sastāvā jau ir zemesrieksti, aprikozes, plūmes, rozīnes un marmelādes, ja nemaldos," stāstīja maiznīcas "Lielezers" ražošanas vadītājs Valters Kanopa.

Limbažnieki iecerējuši, ka šajos svētkos būs kliņģeru parāde no dažādām ceptuvēm; paredzēts arī 800 pēdu garš svētku galds, kur pilnām mutēm varēs cienāties viesi.

 "Piemēram, kas mums bija jāuztaisa, torte, milzīga torte. Protams, tas bija izaicinājums pagatavot 2 metrus lielu torti, bet, ja būsiet gājienā, jūs šo torti redzēsiet," stāstīja Limbažu Kultūras nama vadītāja Arta Zunde.

Limbaži vēsturiski ir pazīstama kā Hanzas pilsēta, tāpēc iecerēts rīkot vienu no lielākajiem Hanzas tirgiem Latvijā, uz kuru pieteikušies vairāk nekā 160 tirgotāji.

"Vēlamies restaurēt vēsturi un veidot šo lielāko Hanzas tirgu Latvijā," pastāstīja Limbažu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele.

Izbraukt ar kuģīti pa Lielezeru, apskatīt laipu, kas atjaunota par iedzīvotāju ziedojumiem; bišu stropu krāšņums un svētku gājiens – tas viss šajās dienās baudāms Vidzemes pilsētā.

"Mēs pieaicinājām brīnišķīgo režisori Daci Pūci, viņa ļoti iedziļinājās Limbažu vēsturē un Limbažu cilvēkos. Mums šajā gājienā būs brīnišķīgas septiņas platformas, kurā mēs izstāstīsim Limbažu vēsturi," atklāja Limbažu Kultūras nama vadītāja Arta Zunde.

Atzīmējot savas pilsētas 800 gadus, Limbažos ik no stūra skanēs mūzika, būs karuseļi,  sporta aktivitātes,  makšķerēšanas sacensības, dažādas citas atrakcijas un noslēgumā sestdien vakarā - salūts 800 sekunžu garumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti