Sadaļas Sadaļas

Panorāma

EP ratificēs ES un Lielbritānijas līgumu

Panorāma

Valdība diskutē par ierobežojumiem

Covid-19 izplatība Latvijā joprojām augsta

Aug Covid-19 pacientu skaits slimnīcas, smagākā situācija – Bauskā

Saslimstībai ar Covid-19 nemazinoties, aug arī pacientu skaits slimnīcās, un slimnīcu noslodzes tendence ir augšupejoša, pašlaik sasniedzot 64%. Visvairāk Covid-19 pacientiem atvēlēto gultu aizņemtas Bauskas slimnīcā – 90%.  

Dati, kas rāda kopainu par visu aprīli, liecina, ka saslimstība kopumā aizvien ir augsta, un kopš Lieldienām mēneša sākumā novērojams, ka pēc katrām brīvdienām, kad līkne iet uz leju, un to var skaidrot ar stipri mazāku testēšanu brīvdienās, darba dienās pīķis visai strauji kāpj uz augšu un mēneša griezumā nav vērojama situācijas stabilizēšanās, bet gan neliela saasināšanās.

Un to vislabāk ilustrēt iespējams, paraugoties uz Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaitu pa nedēļām. Tieši kopš Lieldienām, saskaitot visus nedēļā jaunatklātos Covid-19 gadījumus kopā, redzams, ka katru nedēļu šis skaitlis kāpis uz augšu, un aizvadītajā nedēļā saslimuši gandrīz 4000 Latvijas iedzīvotāju.

Arī pozitīvo testu skaits bijis par gandrīz 11% augstāks nekā vidēji pēdējo gandrīz divu mēnešu laikā.

Bet, salīdzinot ar šī mēneša sākumu, pieaugums ir pat 22% liels. Slimību profilakses un kontroles centrs ziņo, ka pieaudzis arī dienā vidēji atklāto gadījumu skaits.

Šobrīd dienā tiek atklāti vidēji 569 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 538.  Aprīlī, salīdzinot ar martu, Covid-19 izplatība nesamazinās, bet pat nedaudz pieaug. Eksperti un veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) to skaidro ar ierobežojumu mīkstināšanu.

“Es domāju, man jums nav jāatgādina, ja rāda, ka saslimstības stagnācija jeb samazinājums ir apstājies aptuveni marta vidū, tad mēs tajā laikā ieviesām dažādus atvieglojumus, par kuriem, es domāju, visi ļoti labi atminas. Sākot no izglītības un tirdzniecības, ar kosmetoloģiju un citām jomām. Šīs tendences iet roku rokā. Un korelācija starp atvieglojumiem un saslimstības pieaugumu ir novērojama. Mēs jūs brīdinājām, ka saslimstība pārstās samazināties, ja mēs aizsteigsimies notikumiem priekšā. Ja mēs veiksim soļus atvieglojumu virzienā, tas diemžēl paildzinās to laiku, kas mums vajadzīgs vēlamā saslimstības līmeņa sasniegšanai,” norādīja ministrs.

Pieaugot saslimušo skaitam, ir likumsakarīgi, ka pieaug arī slimnīcās hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits. Stacionāros pašlaik atrodas 723 Covid-19 slimnieki. Smaga slimības gaita ir 88 cilvēkiem jeb 12%.

Slimnīcu noslodzes tendence ir augšupejoša, pašlaik sasniedzot 64%.

Piecās slimnīcās Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu noslodze ir ļoti augsta. Visvairāk Covid-19 pacientiem atvēlēto gultu aizņemtas Bauskas slimnīcā – 90%. Tuvu tam arī Balvu un Jelgavas slimnīcās. Situācija ir nopietna arī Paula Stradiņa slimnīcā Rīgā, kur aizņemti 83% atvēlēto gultasvietu, un Tukuma slimnīcā tie ir 78%.  

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot Lieldienu brīvdienas. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt