Dienas ziņas

Slimnīcas saņem ilgi gaidītās maskas

Dienas ziņas

Ņujorkā pietauvojas milzīgs hospitāļkuģis

Valmierā skolēniem sāk izvadāt brīvpusdienas

Attālināto mācību procesu vērtē kā izaicinājumu un pieredzi

Mācību iestādēs sākusies otrā attālināto mācību nedēļa. Vidzemē, Pārgaujas novadā, pedagogi atzīst, ka šajā laikā ļoti būtiska ir atgriezeniskā saite ar vecākiem un tā tas arī bijis. Arī bērni uzdoto izpildījuši. Pierobežā, Baltinavas vidusskolā, ar būtiskām tehniskām problēmām nav nācies saskarties, un tāpat kā citviet procesu vērtē kā izaicinājumu un pieredzi. Tomēr lielākā neziņa joprojām ir par to, kad un kā notiks centralizētie eksāmeni 9. un 12. klašu skolēniem.

Attālinātais mācību process Baltinavas vidusskolā līdz šim rit veiksmīgi, stāsta skolas direktors Imants Slišāns. Problēmas nav sagādājis arī tehniskais nodrošinājums, jo visiem skolēniem mācību vielas apgūšanai mājās ir pieejams dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu. Palīdzība sniegta arī ģimenēm, kurās skolojas vairāki bērni.

"Piemēram, ja ģimenē ir vairāki bērni, tomēr ar vienu datoru nepietiek. Vai arī parādījās tas, cik limitēts ir interneta lietošanas apjoms. Un tad mēs to arī risinājām tālāk. Mēs arī operatīvi dažām ģimenēm iedevām datorus no skolas. Braucām, sazvanījām un vedām," teica Baltinavas vidusskolas direktors Imants Slišāns.

Šobrīd viedtālruņi teju nepārtraukti skan arī pedagogiem, jo saziņa ar skolēniem notiek, lielākoties izmantojot lietotni “WhatsApp”. Savukārt mācības pamatā noris platformā e-klase, kas ieviesis korekcijas ne vien darba dienas ritmā, bet arī mācību vielas apgūšanā.

"Mums ir ieteikts izvērtēt tās tēmas, kas ir būtiskākās – mācīt būtiskākās tēmas. Protams, matemātikā, piemēram, katru stundu nāk klāt kaut kas jauns un tas ir diezgan liels izaicinājums; tad arī jādomā par dažādiem resursiem un iespējām, kā to vielu izskaidrot, tas nav tik vienkārši. Meklēju dažādus video, arī es sapratu, ka pašai ir jāsāk veidot video," pauda Baltinavas vidusskolas skolotāja Agita Zelča.

Lai gan attālinātais mācību process ir izaicinājums visiem, lielākais uztraukums un neziņa valda par skolēniem, kuriem šogad jākārto centralizētie eksāmeni. "12. klase, vismaz mani audzēkņi un pieļauju, ka arī Latvijā pārējie divpadsmitie, bija pilnīgi gatavi – psiholoģiski noskaņojušies un mācībās sagatavojušies kārtot. Un, protams, tā atvirze šobrīd uz 12. maiju arī nedaudz rada stresu viņiem," atzina Baltinavas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Tatjana Začeste.

Eksāmeniem šobrīd cītīgi gatavojas arī Sonora Logina. Skolniecei attālinātais mācību process šķiet pat interesants, un ar uzdotajiem uzdevumiem viņa lielākoties tiek galā patstāvīgi. Vien reizēm Sonora ar skolotājiem sazvanās videozvanā, jo tā izprast mācību vielu jaunietei ir vieglāk.

"No sākuma vēl īsti nav saprotams, vai tiešām celties ļoti agri no rīta un visas tās mācības uzsākt deviņos. Bet daži skolotāji pieprasa tiešām, lai mācības notiktu stundu paredzētajā laikā. Tad pārsvarā es tā daru, vai arī, ja vajag pildīt uzdevumus, es pildu tiešām stundu laikā," norādīja Baltinavas vidusskolas 9. klases skolniece Sonora Logina.

Attālinātajā mācību procesā lielu artavu iegulda arī skolēnu vecāki. Baltinavas vidusskolas pedagogi atzinīgi vērtē no vecākiem saņemto atgriezenisko saiti, piebilstot, ka tikai ar komandas darbu tiks sasniegti rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti