Panorāma

Latvijā beigsies pirmais vakcinācijas posms

Panorāma

Cik pedagogiem piemaksāja par darbu Covid-19 apstākļos?

Bērni sākuši slimot arī vidēji smagi

Ārsti: Bērni Latvijā sākuši slimot ar Covid-19 arī vidēji smagi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Satraucošas ziņas saņemtas no Bērnu slimnīcas. Līdz šim Latvijā bērni Covid-19 pārslimojuši salīdzinoši viegli. Tiesa, katram otrajam arī vairākus mēnešus pēc vīrusa saglabājās nogurums, apātija vai bija jūtamas kādas citas sekas. Taču  šonedēļ Bērnu slimnīcas ārsti saskārušies ar to, ka vīruss bērnus var skart arī vidēji smagi, ietekmējot gan sirdi, gan ādu, gan gremošanas orgānus.  

ĪSUMĀ:

  • Šonedēļ Bērnu slimnīcā pieci Covid-19 pacienti vecumā no 5 līdz 9 gadiem.
  • Viņiem nebija citu smagu, hronisku slimību.
  • Vīruss izsaucis reakciju - bērna imūnsistēma cīnās pret viņu pašu.
  • Daudziem bērniem pēc pārslimošanas saglabājas nogurums un citi simptomi.

“Patlaban slimnīcā atrodas pieci pacienti, kuriem ir Covid-19, un jāsaka, ka slimības gaita ir smaga. Viņa nav kritiska, bet ir smaga,” atzina Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre.

Viņiem visiem vīruss izsaucis organisma reakciju, kad bērna imūnsistēma savā ziņā sāk cīnīties pret viņu pašu.

Vairākiem bērniem ir izsitumi uz ādas, vienam – sirds problēmas, vēl vairākiem iekaisis kuņģa–zarnu trakts.

Pirms Covid-19 šiem bērniem nav bijušas smagas saslimšanas vai atklātas kādas hroniskas kaites.

Visi šie bērni ir vecumā no pieciem līdz deviņiem gadiem.

“Bērnu imūnā sistēma apjūk un sāk darboties pret sevi. Un tur nav vainīgs viens vai otrs vīrusa celms. Tas atkarīgs no tā, kā katra bērniņa ģenētika reaģē uz šo vīrusu,” skaidroja Pavāre.

“Bērniem nepieciešams atrasties stacionārā, ir iesaistītas vairākas orgānu sistēmas, ir temperatūra. Un ir nepieciešami medikamenti, kas palīdz šo imūnās sistēmas pārmērīgo reakciju nomierināt,” skaidroja slimnīcas pārstāve.

Savukārt to, kādas sekas bērni un pusaudži izjūt jau pēc izslimota Covid-19, ārsti apkopojuši vērienīgā pētījumā. Katrs otrais pacients nosauca pat vairākas slimības sekas.

“Vēl ilgāk nekā mēnesi saglabājas nogurums, no rītiem pamostoties, viņi ir saguruši. Daļai ir galvassāpes. Grūti mācīties, grūti iegaumēt. Mazāk, bet ir muskuļu sāpes, arī ožas un garšas zudums,” stāstīja slimnīcas pārstāve.

Apjomīgais bērnu veselības pētījums ļāva mūsu ārstiem izglītot ārstus citās pasaules valstīs un izstrādāt arī atbalsta programmu.

“Pateicoties šiem rezultātiem, mums ir zinātnē balstīti secinājumi. Esam nopublicējuši starptautiskus rakstus, jo pasaulē bērni ir pētīti salīdzinoši maz. Izstrādāta programma, kā labāk organizēt šiem bērniem aprūpi,” norādīja Pavāre.

Aprūpes programma tiem bērniem, kuri pārcietuši SARS CoV2 izraisītu slimību, sāksies jau drīz. Tajā kopā darbosies pediatrs, kardiologs un rehabilitologs. Piesaistīts arī klīniskais psihologs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti