Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - kā saprast notiekošo starp Minsku un Briseli? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - kāpēc slimo un mirst vakcinēti pacienti? (Ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums - kāpēc slimo un mirst vakcinēti pacienti?

Ārste: Slimnīcā nonākušo potēto Covid-19 pacientu vidū – visbiežāk «AstraZeneca» vai «Janssen» saņēmēji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Visbiežāk slimnīcā nonākušo pret Covid-19 potēto un tomēr ar jauno koronavīrusu sasirgušo pacientu vidū ir tie cilvēki, kuri senāk vakcinēti ar "AstraZeneca" vai "Janssen" preparātu, LTV raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra vadītāja Dace Žentiņa.

Savukārt, runājot par tiem vakcinētajiem slimniekiem, kuri zaudējuši cīņā ar Covid-19, Žentiņa norādīja – neviens no mirušajiem nebija tāds, kuram nebūtu kādas blakusslimības un kurš nebūtu riska grupā.

Tomēr Žentiņa uzsvēra, ka Covid-19 vakcinācijas aptvere aizvien ir nepietiekama, tāpēc, viņasprāt, galvenā prioritāte ir riska grupu potēšana ar pirmo un otro vakcīnas devu.

Ārste arī skaidroja – tad, ja vakcinācijas aptvere valstī būtu augsta un stacionāros nāktos ārstēt tikai potētos, slimnīcas tiktu galā, spējot saglabāt arī pārējās medicīniskās palīdzības sniegšanu, taču patlaban aizvien lielākā daļa pacientu ir nepotēti.

Savukārt ģimenes ārsts un Imunizācijas valsts padomes loceklis Ainis Dzalbs raidījumā skaidroja, ka visbiežāk ar Covid-19 sasirgušie vakcinētie bijuši ciešā saskarsmē, piemēram, ar Covid-19 saslimušu ģimenes locekli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti