Dienas ziņas

Covid-19 dēļ slēgto skolu un PII audzēkņu vecākiem – pabalsti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Grenctāles robežu bieži šķērso bez «covidpass»

Ārkārtējās situācijas laikā policija sākusi 277 lietas par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu

Kopš ārkārtējās situācijas sākuma 9. novembrī līdz 24. novembrim par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu sākti 277 administratīvā pārkāpuma procesi, informēja policijā.

No tiem visvairāk – 98 procesi – sākti par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā "covidpass.lv". 32 administratīvā pārkāpuma procesi sākti par pašizolācijas neievērošanu, 14 procesi – par distancēšanās prasību neievērošanu, 15 – par vairāk nekā 10 personu piedalīšanos privātos pasākumos, 5 procesi – par vairāk nekā 50 personu piedalīšanos sapulcēs, piketos un gājienos.

Savukārt 113 procesi uzsākti par citiem gadījumiem, tostarp arī par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

Minētajā laika posmā ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 11 877 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 168 izsaukumiem. 473 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašizolāciju, policijas darbinieki ir veikuši 19 587 telefona zvanus, 3353 reizes izbraukuši pārbaudē.

Informācijas sistēmā "covidpass.lv" pašlaik ir reģistrējušās 17 683 policijas uzraudzībā esošas personas, kurām nepieciešams ievērot pašizolāciju. 

Policijā uzsvēra, ka tās mērķis, veicot pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem – nepulcēties, lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī bez vajadzības neapmeklēt publiskas vietas. 

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība 6. novembrī nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

No 19. novembra veikalos un citās pakalpojuma sniegšanas vietās obligāti ir jālieto sejas maskas tā, lai tiktu nosegts deguns un mute; ja tas netiks ievērots, personas var saukt pie atbildības.

Ierodoties Latvijā no jebkuras valsts, ir jāaizpilda elektroniskais apliecinājums mājaslapā "covidpass.lv". Pēc ierašanās no valsts, kura Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ir norādīta kā valsts ar nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu, ir arī jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt