Dievkalpojums

Dievkalpojums no Rīgas Jēzus evaņģēliski luteriskās baznīcas

Dievkalpojums

Dievkalpojums no Rīgas Mateja Baptistu baznīcas

Dievkalpojums. Ekumēniskais dievkalpojums no Jēkaba katoļu katedrāles

Arhibīskaps Stankevičs aicina tiekties pēc iekšējā līdzsvara saglabāšanas

Tiekties pēc iekšējā līdzsvara saglabāšanas – tas bija viens no aicinājumiem, kam otrdien, 4. maija, svētku ekumēniskajā dievkalpojumā uzmanību pievērsa Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Viņš uzsvēra, ka saistībā ar Covid-19 pandēmiju cilvēkos bīstami pieaug iekšējā spriedze, agresivitāte un depresija, kam pretoties ir liels izaicinājums. Taču palīdzēt šajos pārbaudījumos var "skatiens uz augšu, atvēršanās Dieva mieram un savas vērtību skalas saskaņošana ar Dieva likumiem".

Viņš arī aicināja katram sevī atmodināt ilgas pēc labā, skaistā un patiesā, kas mīt ikviena cilvēka būtības dziļumos.

KONTEKSTS:

1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Augstākā padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

1990. gada 4. maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990. gada 4. maijā Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt