Aizvien biežāk ar Covid-19 slimnīcā nonāk skolotāji

Saasinoties slimības gaitai, šodien uz slimnīcu pārvesti vēl 10 Covid-19 pacienti. Kopā šobrīd Latvijā slimnīcās ir 42 pacienti. Lauvas tiesa no viņiem – 30 ir Latvijas Infektoloģijas centrā. Satraucoša tendence ir tā, ka aizvien biežāk slimnīcā nonāk tieši skolotāji. Un ārstiem ir aizdomas, ka dažos gadījumos tas saistīts tieši ar skolēnu vecāku negodprātīgu rīcību un meliem. 

Matemātikas skolotājs Kārlis Zalpēters ir priecīgs. Šodien viņu beidzot izraksta no Latvijas Infektoloģijas centra.

Skolotājs Kārlis Zalpēters

"Ir tāda laimīga sajūta! Pēc desmit garām dienām. Kā lai saka, nav patīkama lieta, nenovēlu nevienam. Galvenais, cilvēki, esiet atbildīgi," viņš saka.

Sasirgušā skolotāja dēļ mācības attālināti notika visām klasēm, kurās viņš pasniedza. Viņš joprojām nezina, kur inficējies. "Nebija neviena cita kontakta. Nevienas ārzemes vai ciemi. Vienīgā saskarsme – darbs, māja, darbs," stāsta skolotājs.

Četri no 18 koronavīrusa pacientiem, kuri ārstējas nodaļā, ir tieši skolotāji. Un viņiem ir aizdomas, ka saslimuši tieši negodprātīgu skolēnu vecāku dēļ. 

"Diviem no pedagogiem ir abpusējs plaušu karsonis, un bija nepieciešams papildus skābeklis. Nezin jau, uz kuru pusi slimība pagriezīsies," stāsta Covid-19 pacientu nodaļas vadītāja Ilze Bērziņa. Viņa norāda, ka bērni koronavīrusu pārslimo vieglāk. "Un kā teica viena skolotāja ar asarām acīs - vecāki ar bērniem bija ārzemēs, slēpj šo braucienu un uzreiz uz skolu," atceras Bērziņa.

Tikko Covid-19 tests veikts arī pašai ārstei. "Mums māsiņa bija inficēta, bet brauca sabiedriskā transportā," stāsta Bērziņa. Testi esot veikti visai nodaļai.

Latvijas infektoloģijas centrs. 2020. gada 8. oktobris.

Redzot, kā Latvijā pieaug saslimušo skaits, ārste atkal un atkal gatava atgādināt, ka tieši distancēšanās un maskas būs tās, kas pasargās.

"Veikalos ciešāk un ciešāk. Nepareizi! Tas nav sprints. Tas būs maratons.

Kā 1918. gadā, kad bija spāņu gripa. Līdz 1922. gada beigām. Un tad pasaule sāka valkāt maskas. Cilvēki netic. Bet aina ir briesmīga," stāsta ārste. Viņa aicina nerīkot mājās balles un izvairīties no jebkādām nevajadzīgām aktivitātēm.

Visvairāk mediķi uztraucas par ļoti lielu pacientu pieplūdumu vienlaicīgi. Koronavīrusa gadījumā pacienti slimnīcā ārstējas ilgi. Un tas nozīmē, ka kādā brīdī vienkārši var pietrūkt gultu vai darba roku. 

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas, izņēmumi ir 13 gadus nesasnieguši bērni un personas ar veselības problēmām. Valdība aicina arī visus iespēju robežās strādāt attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt