Aizvadītajā nedēļā gripa laupījusi vēl viena cilvēka dzīvību, bet slimnīcās tās dēļ nonākuši 19 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai arī gripas epidēmija Latvijā ir beigusies, aizvien tiek reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi, turklāt 19 gripas pacienti aizvadītājā nedēļā nonākuši slimnīcā, kā arī reģistrēts viens nāves gadījums gripas pacientam, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Par gripas epidēmijas beigām tika paziņots 18.martā. Gripas intensitāte aizvadītajā nedēļā turpinājusi samazināties - kopumā 11 jauni gripas gadījumi reģistrēti ģimenes ārstu praksēs Daugavpilī, Rīgā un Jūrmalā.

Tikmēr slimnīcas ziņojušas par 19 stacionētiem gripas pacientiem, no tiem sešiem bijusi gripas izraisīta pneimonija.

Aizvadītajā nedēļā gripa arī laupījusi dzīvību vēl vienam cilvēkam. Tādējādi kopumā šosezon reģistrēti 20 nāves gadījumi gripas pacientiem.

Mirušie bijuši 38 līdz 92 gadus veci, no tiem 12 sievietes un astoņi vīrieši. Gandrīz visiem bijušas blakus saslimšanas - hroniskas sirds-asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, nieru un aknu saslimšanas, onkoloģiskas saslimšanas un citas.

Kopumā visās desmit monitoringā iekļautajās pilsētās saslimstība bija zemāka par epidēmijas slieksni jeb 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Maksimāla intensitāte šajā sezonā bija 310,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Kopš 2020.gada ceturtās nedēļas saglabājas gripas intensitātes samazināšanās tendence.

Arī Eiropas reģionā kopumā gripas aktivitāte aizvadītajā nedēļā turpināja samazināties. Viena valsts - Luksemburga - ziņoja par augstu intensitāti, astoņas - par vidēju intensitāti, bet pārējās - par zemu.

Tikmēr Latvijā akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pēc palīdzības ambulatorajās iestādēs aizvadītajā nedēļā vērsušies vidēji 830 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā pirms nedēļas.

Saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām šajā sezonā kopumā ir zemāka nekā iepriekšējās sezonās, liecina SPKC dati.

Biežāk ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, slimo bērni līdz četru gadu vecumam, pēc tam sekojot piecus līdz 14 gadus vecajiem bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti