Latvijā beigusies gripas epidēmija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņojis par gripas epidēmijas beigām 19. martā. 

SPKC paziņojumā medijiem norāda, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to gripas epidēmija ir beigusies.

Latvijā līdzīgi kā citur Eiropā gripas aktivitāte samazinās. Gripas epidēmija šajā sezonā sākās jau decembrī un turpinājās līdz marta vidum.

Gripas izplatības intensitāte kopumā šajā sezonā Latvijā vērtējama kā vidēja.

2019.-2020. gada sezonā SPKC saņemti 14 paziņojumi par stacionārajās ārstniecības iestādēs mirušiem pacientiem, kuriem noteikta gripas infekcija. Visiem pacientiem bija blakus saslimšanas: hroniskas sirds, asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, hroniskas nieru un aknu saslimšanas un citas, liecina SPKC informācija.

Stacionēto pacientu skaits saistībā ar gripas infekciju, īpaši stacionēto skaits ar gripas izraisītu pneimoniju, šajā sezonā ir mazāks nekā iepriekšējās sezonās.

Saslimstība ar citām akūtām elpceļu infekcijām ir bijusi ievērojami zemāka nekā iepriekšējās sezonās. Citu elpceļu infekciju intensitāte arī pēdējo nedēļu laikā saglabājas zemāka salīdzinājumā ar intensitāti, kāda tika novērota šajā laika periodā iepriekšējās sezonās.

SPKC norādīja, ka virusoloģijas dati liecina, ka Latvijā turpina cirkulēt gan A tipa, gan B tipa gripas vīrusi. Izplatās arī citi elpceļu vīrusi, kas parasti cirkulē rudens–ziemas periodā: rinovīrusi, adenovīrusi, respiratori sincitiālais vīruss, sezonālie koronavīrusi, bokavīrusi un citi.  

Lai gan gripas aktivitāte mazinās,

SPKC atgādina, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt.

SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem. Bieži mazgājiet rokas (katru reizi pārnākot no āra, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai), regulāri vēdiniet telpas un veiciet mitro uzkopšanu, vairāk laika pavadiet svaigā gaisā un lietojiet veselīgu pārtiku, kas palīdzēs stiprināt imunitāti.

Savukārt Nacionālais veselības dienests atgādināja, ka līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu vairs nav spēkā valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes pie pacientiem ar gripu. Šis nosacījums neattiecas uz pacientiem, kuriem valsts apmaksātas ģimenes ārsta vizītes tiek nodrošinātas vienmēr – bērniem vecumā līdz 18 gadiem, I grupas invalīdiem un citām pacientu grupām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti