Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pēc vilciena skumst abās valstīs

Ādažu bāzē atklāj ASV finansēto autoparku

Ādažos atklāj ASV līdzfinansēto kaujas tehnikas autoparku

Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē piektdien, 13.oktobrī, oficiāli atklāta ASV valdības finansētā autoparka daļa, kur turpmāk savu kaujas tehniku varēs turēt, remontēt un apkalpot gan Latvijas armija, gan tur dislocētās NATO starptautiskās kaujas grupas un citi izvietotie alianses valstu bruņotie spēki.  

Autoparks tapis vietā, kur kādreiz atradās garāžas un remonta bloki PSRS armijai. Kopš deviņdesmito gadu vidus tie stāvēja neizmantoti.

ASV Eiropas iedrošināšanas iniciatīvas finansēšanas programmā autoparka tapšanai piešķirti 4,3 miljoni ASV dolāru. Darbs pie autobāzes attīstības sākās pērnā gada oktobrī. Tā ietvaros tikušas izbūvētas gan garāžas smagajai tehnikai, gan remonta bloki.

Autoparka atklāšanas uzrunā ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita uzsvēra, ka projekts ir kārtējais apliecinājums ASV uzticībai NATO, kā arī apņēmībai nepieciešamības gadījumā aizstāvēt Latviju.

Jaunajās novietnēs smago tehniku turēs ne tikai NATO starptautiskās kaujas grupas bruņotie spēki, un šeit dislocētās ASV vienības, bet arī Latvijas armija, kas līdztekus kāpurķēžu kaujas mašīnām nupat sākusi saņemt līdz šim smagāko bruņojumu – pašgājēju haubices.

“Latvijas bruņotajiem spēkiem pieaugot iespējām un iegādājoties autotransportu un citas spējas, mums arī jādomā par to pareizo uzglabāšanu, jo savādāk tā nekalpos tik ilgi. Ja šī zona bija domāta ASV rotējošajiem spēkiem, tad [..] tas projekts ir pietiekami labi uztaisīts, lai varētu uzņemt citus un dažādus spēka veidus,” norādīja Bruņoto spēku Sauszemes mehanizētās brigādes komandieris Ilmārs Atis Lejiņš.

ASV finansētā autoparka ēku izbūve ir tikai daļa no vērienīgā projekta. Līdztekus tiek atjaunotas un modernizētas arī padomju laikos celtās garāžas

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš uzsvēra nepieciešamību turpināt darbu pie militārās infrastruktūras tālākās attīstības visā Latvijā.

“Tuvākajos gados tiks diezgan lieli līdzekļi ieguldīti, jo pēdējos 20 gados mēs gandrīz vai neko neesam ieguldījuši, izņemot dažas ēkas, kas tika uzbūvētas Rīgā un reģionā, un tie plāni mums ir lieli, jo mums ir liels robs, kas bija nepieciešams, lai nodrošinātu mūsu bruņoto spēku kapacitāti ļoti īsā laikā,” sacīja Kalniņš.

Pilnībā autoparka būvniecību plānots pabeigt nākamā gada sākumā. Šogad Aizsardzības ministrijas infrastruktūras attīstībai atvēlēts vairāk nekā 51 miljons eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti