Panorāma

KNAB nesadarbojās ar DP un SAB "oligarhu sarunu" lietā

Panorāma

Zinātnieki ceļ trauksmi par finansējuma trūkumu

Bruņotie spēki sāk apgūt jaunās haubices

VIDEO: Bruņotie spēki sāk apgūt jaunās haubices

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas bruņoto spēku rīcībā nonākusi līdz šim smagākā kaujas tehnika ar lielāko iespējamo šāviena attālumu. Sasniegt mērķi 30 kilometru attālumā spēj haubices, ko šonedēļ sāka piegādāt no Austrijas.

Armija vadība norāda, ka jaunā tehnika pilnveidos netiešās uguns atbalsta spējas un stiprinās valsts aizsardzības sistēmu.  

Šī ir pirmā reize, kad Ādažu bāzē laukumā ieripo pašgājējhaubices. Tehnika uzreiz piesaista uzmanību.

17 karavīri - galvenokārt mīnmetējnieki - pusgadu Austrijā mācījās darboties ar šīm kaujas mašīnām. Apguva tēmētāja, lādētāja, mehāniķa, haubices vadītāja un komandiera specialitāti. Tagad viņi apmācīs pārējās apkalpes.

“Daudz un dažādas tehniskas ierīces, lai varētu veikt šaušanu, un spēku vajag cilvēkam, kurš lādē - lādiņš tuvu 50 kilogramiem,” stāstīja haubiču vada seržants Aigars Ozolkāja.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš stāstīja, ka pašgājēju haubice atšķirībā no velkošās artilērijas var ātri izpildīt uzdevumus un ātri pamest vietu, no kurienes viņš to darījis.

“Tātad dzīvotspēja ir palielinājusies. Otrkārt, šaujot ar attiecīgo kalibru munīciju, viņi var izpildīt uzdevumus daudz tālāk, nekā mums tagad ir. Tie ir 20 kilometri, un, ja ir ļoti specifiska munīcija, tad tie ir pāri 30 kilometriem. Tas nosargā mūsu kājnieku vienības no visa veida bruņotās tehnikas spējas piekļūt pārāk tuvu mūsu vienībām,” stāstīja Kalniņš.

Pavisam būs 47 dažādas haubices. Šīs artilērijas iekārtas veidos Kaujas atbalsta bataljona kodolu.

Atkarībā no modifikācijas vienas haubices cena svārstījās no 60 līdz 140 tūkstošiem eiro. Šādu tehniku lieto daudzās valstīs.

Kopā ar haubicēm bruņotie spēki nopirka arī 120 mm mīnmetējus. Kurās vienībās artilērijas iekārtas izvietos, armijas pārstāvji neatklāj. Lai šo tehniku varētu pārvadāt pa koplietošanas ceļiem, vēl jāiegādājas speciālas transportēšanas platformas.  Tagad haubices sagatavos militāriem treniņiem, bet 18.novembrī tās izbrauks valsts svētku parādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti