Latvijā samazinājusies saslimstība ar gripu, bet pieaugusi – ar kovidu

Latvijā pagājušajā nedēļā turpināja samazināties saslimstība ar gripu, bet pieauga Covid-19 gadījumu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Iepriekšējā nedēļā, no 20. marta līdz 26. martam, gripas vidējā intensitāte Latvijā samazinājusies un raksturota kā zema – 41,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 79,1). Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju (AAEI) gadījumos – 1355 pacienti jeb vidēji 1830,6 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 1880 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem). Augstākā saslimstība bērniem līdz četru gadu vecumam.

Pneimoniju gadījumos vērsušies 19 pacienti jeb vidēji 25,7 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekšējā nedēļā 19,4 uz 100 000 iedz.). Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem 5–14 gadu vecuma grupā.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā reģistrēts 31 klīniskais gripas gadījums, visbiežāk saslimstība novērota Rīgā. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 19 hospitalizētiem pacientiem ar gripu un 11 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Tāpat kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par  92 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju (11. nedēļā – 85 ziņojumi).

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits palielinājies  par 15,3% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 219 Covid-19 gadījumi. Par 6% pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars. 

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju samazinājies par 15,9%.

SPKC norādīja: lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts  komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā "manavakcina.lv". 

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē, piebilda SPKC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti