Sejas maskas vairs nebūs obligātas arī medicīnas iestādēs un sociālajos centros

Ņemot vērā Covid-19 izplatības riska samazinājumu, plānots atcelt prasību par obligātu sejas masku lietošanu ārstniecības iestādēs un ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs.

Šādas likuma izmaiņas otrdien, 9. maijā, atbalstīja valdība, paziņojumā medijiem informēja Veselības ministrija. 

Plānots gan ļaut ārstniecības iestādēm un sociālās aprūpes centriem pašiem noteikt prasību lietot sejas maskas gan darbiniekiem, gan pacientiem, gan apmeklētājiem, izvērtējot epidemioloģiskus riskus.

Šādas situācijas varētu būt, piemēram, slimību uzliesmojumu gadījumā konkrētajā iestādē, skaidroja ministrija.

Ministrija norādīja, ka Latvijā un pasaulē pēdējā laikā vairs nav novērojami uzliesmojumi ar ļoti lielu Covid-19 inficēto skaitu, kā arī Covid-19 saslimšana norit vieglā formā un slimnīcās nonāk mazāks skaits pacientu ar pamatdiagnozi Covid-19.

Tādēļ infekcijas izplatība vairs nerada tik augstu risku veselības aprūpes sistēmai, kā tas bija agrāk.

"No šodienas atceļam obligāto masku lietošanu veselības iestādēs – gan medicīnas personālam, gan apmeklētājiem, un arī obligāto testēšanos sociālās aprūpes centros, tātad arī pansionātos. Šis ir arī simbolisks brīdis, kad mums tiešām vēl bija kāds ierobežojums, tad no šodienas mēs to atceļam," sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone ("Apvienotā saraksta" deleģētā).

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus, un centienos ierobežot slimības izplatību bija noteikti dažādi ierobežojumi, kurus pastiprināja vai mīkstināja, ņemot vērā slimības izplatību. 

Pērn aprīlī Latvijā atcēla lielāko daļu Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu, saglabājot dažus izņēmumus riskantās vidēs, tostarp saglabājot prasību par medicīnisko masku vai FFP2 respiratoru lietošanu ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti