Dienas ziņas

NATO debatē par aiziešanu no Afganistānas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VID iesniegti ap 650 pieteikumu atbalsta pasākumiem

VID iesniegti 650 pieteikumi atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzē

Dīkstāves pabalstiem un algu subsīdijām pirmajā pieteikšanās dienā, līdz 1.decembra darbadienas beigām, iesniegti 650 pieteikumi, liecina, Valsts ieņēmumu dienesta apkopotā informācija. Dienestā norāda, ka galvenokārt pieteikumi saņemti no pašnodarbinātām personām.  

ĪSUMĀ:

  • Pirmajā dienā līdz plkst. 17.00 iesniegti 650 pieteikumi atbalstam.
  • Pieteikties ar Covid-19 saistītajiem pabalstiem var tikai elektroniski EDS.
  • Pirmais pieteikums dienestā iesniegts vien astoņas minūtes pēc pusnakts.
  • Pagaidām nekādu aizķeršanos vai sūdzību par pieteikšanos neesot.
  • Pirmajā dienā galvenokārt pieteikumus iesniegušas pašnodarbinātas personas.
  • VID: uzņēmējiem esot jāiesniedz vairāk informācijas.
  • Izmaksas varētu sākt nedēļas beigās, ja akceptu laikus dos Eiropas Komisija.
  • Par vienreizējiem grantiem uzņēmumam VID vēl veido sistēmu.

Pieteikties ar Covid-19 saistītajiem pabalstiem var tikai elektroniski Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Pirmais pieteikums dienestā iesniegs vien astoņas minūtes pēc pusnakts, savukārt līdz pulksten pieciem saņemti 650 pieteikumu.

Dienesta vadītāja Ieva Jaunzeme informēja, ka pagaidām nekādu aizķeršanos vai sūdzību par pieteikšanos neesot.

Pirmās izmaksas varētu notikt nedēļas beigās, ja savu akceptu laikus dos Eiropas Komisija.

“Galvenais ir saņemt Eiropas Komisijas atbalstu šīm programmām, jo, ja nav šāda atbalsta un tiek veikta izmaksa, tas ir nelikumīgs valsts atbalsts, par ko valsts var saņemt sankcijas. Bet man ir pamats domāt, ka Ekonomikas ministrijai izdosies šo vienošanos panākt līdz piektdienai un mēs varēsim veikt pārskaitījumus,” prognozēja Jaunzeme.

Pirmajā dienā galvenokārt pieteikumus iesniegušas pašnodarbinātas personas.

Jaunzeme to skaidro ar to, ka uzņēmējiem esot jāiesniedz vairāk informācijas.

Otrdien valdība lēma samazināt apgrozījuma krituma kritēriju dīkstāves pabalstiem no 50% līdz 20%. Lai gan izmaiņas normatīvajos aktos vēl nav stājušās spēkā, dienestā norāda, ka jau tagad atbalstam var pieteikties uzņēmumi, kam apgrozījuma kritums ir mazāks par 50%.

“Uzņēmēji jau zina, ka būs 20%, un jebkurā gadījumā arī pavasarī dienests bija ļoti elastīgs, un administratīvais process to atļauj – ja stājas spēkā labvēlīgākas normas, tad mēs piemērojam labvēlīgākas normas,” sacīja Jaunzeme.

Dīkstāves pabalsta apmērs būs 70% no algas, taču ne vairāk kā 1000 eiro. Savukārt minimālais pabalsts būs 330 eiro.

Dienestā gan norāda – tā kā ārkārtējā situācija izsludināta 9. novembrī, nevis mēneša sākumā, par novembri minimālā summa būs mazāka – ap 240 eiro.

Tikmēr maksimālā subsīdija algai būs 500 eiro.

Trešo atbalsta veidu – vienreizēju grantu uzņēmumam 50 000 eiro apmērā – dienests vēl veido sadarbībā ar citām iestādēm.

 KONTEKSTS:

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš rosināja pagarināt ārkārtas situāciju līdz 11. janvārim. Pašlaik ārkārtējā situācija ir izsludināta no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Latvijas uzņēmējiem pašreizējās ārkārtējās situācijas laikā ir trīs atbalsta veidi – dīkstāves pabalsti, subsidētās darbavietas un vienreizējā subsīdija apgrozāmajiem līdzekļiem.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, un situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt