Sadaļas Sadaļas

PTAC par pārkāpumu nenovēršanu autostāvvietu firmu «Cityparks» soda ar 10 000 eiro

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis stāvvietu apsaimniekotājam SIA "Cityparks Latvija" ("Cityparks") piespiedu naudu 10 000 eiro apmērā. Tā noteikta, jo uzņēmums nav izbeidzis negodīgo komercpraksi, ko PTAC konstatēja aizvadītā gada beigās un par ko uzņēmumam iepriekš piemērota 50 000 eiro soda nauda, liecina PTAC informācija. Tikmēr "Cityparks Latvija" paziņojumā medijiem norāda, ka nepiekrīt PTAC arī par papildu sodu, tāpēc tiesā iesniegs blakusprasību šajā lietā.

Laikā no 2017. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 28. novembrim saistībā ar "Cityparks" rīcību, patērētājiem piemērojot līgumsodus par neatbilstošu autostāvvietas pakalpojumu izmantošanu, PTAC vērsās 428 patērētāji. Pēc pārbaudes PTAC pērn beigās atzina, ka uzņēmums īsteno negodīgu komercpraksi, tostarp piemērojot nesamērīgus un netaisnīgus līgumsodus, nenodrošinot sūdzību izskatīšanu pēc būtības. Uzņēmums nepiekrita PTAC lēmumam un solīja to apstrīdēt tiesā.

Tagad centrs paziņojumā medijiem norāda: lai arī uzņēmums pārsūdzējis PTAC pērn pieņemto lēmumu šajā lietā, tam ir pienākums pildīt PTAC uzlikto tiesisko pienākumu – nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi. Tomēr šā gada pirmajos divos mēnešos centrā par "Cityparks" rīcību saņemti 30 patērētāju rakstveida iesniegumi, kā arī sniegtas vairāk nekā 100 konsultācijas. 

PTAC secināja, ka "Cityparks" turpina īstenot negodīgu komercpraksi. Tādēļ PTAC februāra beigās firmai nosūtīja brīdinājumu, aicinot nekavējoties izpildīt PTAC lēmumā noteiktos pienākumus.

Tomēr arī pēc tam PTAC turpināja saņemt gan patērētāju rakstveida iesniegumus, gan sniedzis konsultācijas.

"PTAC ir konstatējis, ka pretēji PTAC lēmumā uzliktajam tiesiskajam pienākumam, sabiedrība nenodrošina patērētāju tiesiskajām interesēm atbilstošu patērētāju sūdzību izskatīšanu. Minēto apstiprina sabiedrības saziņa ar patērētājiem, sistemātiski un vienveidīgi atsakot izpildīt patērētāju prasījumus atcelt vai samazināt piemēroto līgumsodu, kura noteikumi atbilst līguma noteikumiem, kurus PTAC lēmumā atzinis par netaisnīgiem," skaidroja PTAC.

Tā kā uzņēmums nepilda uzdoto – nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, PTAC saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 370. panta pirmo un trešo daļu autostāvvietu operatoram uzlicis piespiedu naudu 10 000 eiro apmērā. Centrs piespiedu naudu var uzlikt atkārtoti, līdz sabiedrība izpilda no tās prasīto, piebilst PTAC.

Tikmēr "Cityparks" valdes loceklis Māris Priednieks paziņojumā medijiem norāda, ka nepiekrīt PTAC lemtajam ne par sākotnējo sodu, ne papildu sodu.

Priednieks norāda, ka "Cityparks" ir gatavs pildīt PTAC prasības, ja tiktu skaidri definēts, kāds ir tirgū pieļaujamais līgumsods. "Ja PTAC spētu formulēt šīs minimālās prasības, arī "Cityparks" jau būtu izpildījis tās. Uzskatām, ka šobrīd notiek negodīga un nepamatota vēršanās no PTAC puses pret vienu tirgus dalībnieku," norāda Priednieks.

Viņš norāda, ka saistībā ar PTAC noteikto papildu sodu uzņēmums iesniegs tiesā blakusprasību un gaidīs tiesas spriedumu šajā lietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt