Žurnāls: Krievija pēc iebrukuma Ukrainā no robežas ar Baltijas valstīm un Somiju aizvākusi 80% karavīru

Krievija pēc iebrukuma Ukrainā no robežas ar Baltijas valstīm un Somiju aizvākusi 80% karavīru, žurnālam "Foreign Policy" atklājušas vairākas augsta ranga Eiropas amatpersonas.

Aplēsts, ka pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā aptuveni 30 000 Krievijas karavīru bija izvietoti pie Krievijas robežas ar Baltijas valstīm un Somiju. No šiem karavīriem līdz pat 80% novirzīti uz Ukrainu, "Foreign Policy" atklāja trīs augsta ranga Eiropas aizsardzības jomas amatpersonas.

Pēdējo septiņu mēnešu laikā notikusī spēku atvilkšana no šī reģiona bijusi ievērojama, sacīja augsta ranga amatpersona, piebilstot, ka Krievijai gadu desmitiem bija lieli sauszemes spēki pie robežām, kas tagad ir pazuduši.

Amatpersona uzsvēra, ka Krievijas Gaisa spēku apjoms reģionā nav mainījies, un Krievijas Ziemeļu flote, kas bāzēta Kolas pussalā un tiek uzskatīta par Krievijas jūras spēku dārgumu, palikusi nosacīti neskarta.

Taču Krievija pārvieto no reģiona uz Ukrainu citu augstas klases militāro tehniku, tai skaitā pretgaisa aizsardzības sistēmas un raķetes. Izskatās, ka Krievija ir pārvietojusi pretgaisa aizsardzības sistēmas S-300, kas bija izvietotas ap Sanktpēterburgu, balstoties uz satelītattēlu analīzi, šomēnes ziņoja Somijas raidorganizācija YLE. Viena raķešu bāze reģionā, kurā bāzējas Krievijas 500. pretgaisa raķešu pulks, šķiet, ir pilnībā pamesta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti