Vienotu Covid-19 sertifikātu ES varētu ieviest līdz jūnija vidum

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons paziņojis, ka vienotu tā dēvēto Covid-19 sertifikātu Eiropas Savienībā varētu ieviest līdz jūnija vidum. 

Iepriekš, vizītes laikā Latvijā, viņš arī pieļāva iespēju, ka kolektīvā imunitāte pret Covid-19 Eiropā tiks sasniegta jūlijā.  

Intervijā Francijas televīzijā Bretons informēja, ka dokumentā būs personas vārds, dzimšanas datums un dati par vakcināciju. Tajā iekļaus arī ziņas par inficēšanos un antivielu esamību.

Informācija būs pieejama digitālā un papīra formātā, lai to varētu uzrādīt ceļojumu laikā.

Komisārs uzsvēra, ka dokumentu, kas apliecina cilvēku vakcinēšanos pret Covid-19, ieviesīs tikai tad, kad pote būs pieejama ikvienam iedzīvotājam.

Komisārs arī apstiprināja, ka bloka dalībvalstis līdz 15. jūlijam saņems 420 miljonus vakcīnas devu, un būs iespējams nodrošināt tā dēvēto kolektīvo imunitāti. Tas nozīmē, ka imūni pret koronavīrusu būs apmēram 70% daudz cilvēki, un tas vairs nespēj izplatīties.

KONTEKSTS:

 Eiropas Komisija (EK) 17. martā ir iesniegusi izskatīšanai likumprojektu, kas paredz izveidot Covid-19 vakcinēšanas apliecību. Tajā tiktu norādīts, ka cilvēks ir vakcinēts, ir pārslimojis Covid-19 vai arī ir nesen saņēmis negatīvu testa rezultātu. Tomēr iecerei ir arī ne mazums kritiķu.  

Būtībā Digitālais zaļais sertifikāts ir vienota formāta dokuments, kas būs pieejams par brīvu visiem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem. To varēs uzrādīt vai nu uz viedtālruņa ekrāna, vai arī uz papīra. Sertifikātā tiks rakstīts, ka cilvēks ir vakcinēts, ir nesen ieguvis negatīvu testa rezultātu vai arī ir pārslimojis Covid-19. Tajā būs iekļauts QR kods, kas nodrošinās sertifikāta drošību un autentiskumu. Sertifikāti būs pieejami izdevējvalsts oficiālajā valodā (-s) un angļu valodā.

ES tieslietu komisārs Didjē Reinderss sacīja, ka šādi sertifikāti varētu būt pieejami vasarā un būs pagaidu risinājums uz Covid-19 krīzes laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti