Vēstnieks: Krievijā ir acīmredzams latentais revanšisms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas sabiedrībā ir acīmredzams latentais revanšisms, un pat publiski izskan aicinājumi uz genocīdu pret ukraiņu tautu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Vēstnieks zināja stāstīt, ka Krievijā pašlaik neesot vienota viedokļa par tās karadarbību Ukrainā un ukraiņu pretuzbrukumu: "Kremlis vispār klusē, nekādus komentārus neizsaka par to, kas noticis pēdējās nedēļas laikā. Propagandas kanālos parādās jau savādākas balsis, tiek runāts par kļūdām, ka armija netiek galā ar saviem pienākumiem, tiek aicināts meklēt vainīgos. Vienlaikus izskan agresīvi aicinājumi uz vispārēju mobilizāciju."

"Kopumā šie mēneši publiskajā diskusijā parādījuši to, ka acīmredzot latentais revanšisms ir bijis pietiekami liels Krievijā," sacīja Riekstiņš. Viņš norādīja uz tādiem publiskiem aicinājumiem, kas mudina uz genocīdu pret ukraiņu tautu.

Viņaprāt, tas neliecina par veselīgu sabiedrību Krievijā.

Sabiedrības noskaņojumu Krievijā cenšas mērīt arī ar aptaujām. Taču vēstnieks vērsa uzmanību uz pētījumu centra "Levada" atklāto, ka aptuveni 85–89% uzrunāto nemaz nevēlas piedalīties aptaujās. "Līdz ar to tiek aptaujāti aptuveni 11% no tiem, kas tiek uzrunāti. Un vai nu tie ir cilvēki, kas tiešām ir pārliecināti par savu viedokli, vai arī nebaidās, uztaustot konjunktūru, teikt to, ko no viņiem sagaida," sacīja Riekstiņš.

Vēstnieks atzina, ka pašlaik Krievijas iekšienē nekas neliecina par kāda dumpja iespējamību.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Septembra sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti