Pusdiena

Ina Strazdiņa: Piezvani man uz džungļiem

Pusdiena

Rēzeknē atjaunos vairāk nekā pusgadsimtu aizmirstu vēsturisku celtni

Venecuēlas prezidents pēc tikšanās ar pāvestu piekrīt runāt ar opozīciju

Venecuēlas prezidents pēc tikšanās ar pāvestu piekrīt runāt ar opozīciju

Pēc privātas tikšanās ar pāvestu Francisku Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ir piekritis sarunām ar opozīciju, kas jau ilgstoši vēlas panākt viņa atstādināšanu. 

Pāvests Francisks ir kļuvis par vidutāju starp Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro un viņa politiskajiem oponentiem. Pēc pirmdien, 24.oktobrī, notikušās privātās tikšanās starp pāvestu un Maduro, Vatikāna vēstnieks Venecuēlā paziņoja, ka Francisks ir mudinājis abas puses iesaistīties atklātā un godīgā dialogā, lai atvieglotu cilvēku ciešanas. Arī opozīcijas pārstāvji Karakasā pirmdien ir tikušies ar katoļu baznīcas garīdzniekiem.

Pēc sarunām Maduro ir piekritis sarīkot valdības un opozīcijas tikšanos, kas ir paredzēta šajā svētdienā. Tajā piedalīsies arī Vatikāna pārstāvji. Tikšanās mērķis ir apspriest, uz kādiem nosacījumiem var notikt 30. oktobra parlamenta plenārsēde.

Pagaidām nav ziņu, ka šajās sarunās grasītos piedalīties arī valsts prezidents. Arī vairākas opozīcijas partijas jau ir paziņojušas, ka atsakās no dalības šajā dialogā.

Bijušais prezidenta amata kandidāts Enrike Kapriless ir paziņojis, ka nekāds dialogs Venecuēlā neesot sācies un, ka šie “velni vienkārši izmato pāvesta labo gribu, lai iegūtu vairāk laika”.

Prezidenta opozīcija, kas pašreiz kontrolē varu Venecuēlas parlamentā, jau ilgstoši mēģina panākt Maduro atstādināšanu. Tomēr Centrālā vēlēšanu komisija un arī tiesas atteicās rīkot referendumu par prezidenta atsaukšanu, lai gan tam tika savākti daudzi iedzīvotāju paraksti. Opozīcija uzskata, ka tiesa un pārējās valsts pārvaldes iestādes ir pieņēmušas šādu lēmumu, jo ir iebiedētas.

Tādēļ parlaments ir paziņojis, ka atteikšanās rīkot referendumu par Maduro atstādināšanu ir bijusi pretlikumīga. Viņi vēlas tiesāt valsts vadītāju par iejaukšanos demokrātiskos procesos un pārāk lielas varas piesavināšanos.

Kopš būtiskas naftas cenu samazināšanās pasaules tirgos Venecuēla piedzīvo vienu no smagākajām ekonomiskajām krīzēm. Valstī trūkst pārtikas un sadzīves preču. Tādēļ kādā no pilsētām gandrīz katru dienu notiek pret valdību vērstās demonstrācijas.

Iedzīvotāju aptaujas dati liecina, ka prezidents Maduro šobrīd ir ārkārtīgi nepopulārs. Negatīvi viņa darbību vērtē līdz pat 80% Venecuēlas pilsoņu.

Tāpat pirmdien vairāki simti studentu protestu laikā Sankristobalas pilsētā, kas atrodas netālu no robežas ar Kolumbiju, ir dedzinājuši atkritumus un bloķējuši ielas. Šī pilsēta tiek uzskatīta par Maduro pretinieku atbalsta centru.

Tomēr valsts galva joprojām uzsver, ka mēģinājumi viņu gāzt no amata neesot nekas vairāk kā politiskās elites alkas pēc varas.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti