Pāvests Francisks negaidīti atceļ dalību Krustaceļa pasākumos

Romas Katoļu baznīcas galva pāvests Francisks piektdien, 29. martā, negaidīti atcēla dalību Lielās piektdienas nakts sarīkojumā Kolizejā. Par pāvesta lēmumu nepiedalīties šajā reliģiskajā pasākumā tika izziņots īsi pirms tā sākuma. Vatikāns to pamatoja ar pāvesta nepieciešamību taupīt spēkus pirms gaidāmajiem Lieldienu dievkalpojumiem.

Pāvests Francisks negaidīti atceļ dalību Krustaceļa pasākumos
00:00 / 02:35
Lejuplādēt

Vāja veselība jau vairākus mēnešus ietekmē Romas pāvesta Franciska publiskās aktivitātes. Ceļgala problēmu dēļ viņš pārsvarā pārvietojas vai nu ar spieķi vai ratiņkrēslā. Savukārt bronhīts un citi elpceļu traucējumi pēdējā laikā bieži nav ļāvuši viņam publiski uzstāties. Uzrunas viņa vietā nolasīja kāds no palīgiem.

Tādēļ pēdējā brīža lēmums nepiedalīties Lielās piektdienas Krustaceļa sarīkojumā, lai taupītu spēkus, nav liels pārsteigums. Vatikāns oficiālajā paziņojumā vēsta, ka pāvests ir vērojis šo sarīkojumu attālināti.

Pāvesta krēsls jau tika uzstādīts kalnā ar skatu uz Romas Kolizeju, kur notika piektdienas reliģiskie pasākumi, bet tika aizvākts, kad īsi pirms sākuma tika paziņots, ka Francisks tomēr nepiedalīsies klātienē.

Arī pērn pāvests nav piedalījies Krustaceļa pasākumā Kolizejā, jo tad viņš tikko bija izlaists no slimnīcas, kur pavadīja trīs dienas, ārstējot bronhītu. Tomēr pērn lēmums par nepiedalīšanos tika paziņots iepriekš.

Vatikāna amatpersonas mierina, ka satraukumam par 87 gadus vecā pāvesta veselību šobrīd nav pamata. Šis solis esot sperts tikai piesardzības nolūkos.

Tomēr jau tagad var paredzēt, ka spekulācijas par Franciska veselību un spēju vadīt Romas Katoļu baznīcu varētu uzvirmot ar jaunu sparu.

Vēl nesen pāvests norādījis, ka negrasās atkāpties no amata, kā to darīja priekšgājējs, un uzskata, ka viņam nav tādu veselības problēmu, kas neļautu būt par baznīcas galvu.

Lieldienu nedēļa ir ļoti nozīmīgs laiks kristīgās baznīcas kalendārā, tādēļ pāvesta darbakārtība ir ļoti piepildīta.

Piektdien viņš ir piedalījies dievkalpojumā Svētā Pētera bazilikā Vatikānā. Ceturtdien viņš ir nomazgājis kājas 12 sievietēm, kas atrodas Romas cietumā. Tā ir daļa no tradicionālā Lieldienu rituāla. Tomēr šogad Francisks ir izpelnījies īpašu atzinību, ka viņš ir mazgājis tikai sieviešu kājas. Šādi tiek pasvītrota vēlme piešķirt sievietēm lielāku lomu katoļu baznīcas dzīvē.

Arī piektdienas vakara Krustaceļa sarīkojumā šogad sievietes varēja piedalīties aktīvāk, nekā iepriekš. Pēc Vatikāna aplēsēm šajā pasākumā piedalījās aptuveni 25 000 cilvēku.

Savukārt svētdien pāvestam ir paredzēta dalība tradicionālajā Lieldienu dievkalpojumā un uzruna "Pilsētai un pasaulei".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti