Panorāma

Plāno piešķirt papildu naudu LDz "degošām izmaksām"

Panorāma

ASV Kongresa komiteja apsūdz Trampu četros noziegumos

V. Zelenskis iepriekš neizziņotā vizītē apmeklē Bahmutu

Ukrainas prezidents Zelenskis ieradies frontes līnijas pilsētā Bahmutā

Ukrainas prezidenta Volodimirs Zelenskis otrdien apmeklējis Doneckas apgabala pilsētu Bahmutu, kas atrodas aktīvās karadarbības zonā. Drošības apsvērumu dēļ Zelenska ierašanās pilsētā netika iepriekš izziņota.

Krievijas karaspēks jau mēnešiem ilgi nesekmīgi cenšas ieņemt Bahmutu.

Zelenskis ticies ar karavīriem un apbalvojis Ukrainas aizstāvjus. Prezidents īsā uzrunā no sirds pateicās karavīriem par viņu drosmi un pašaizliedzību.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vizītes laikā Bahmutas pilsētā pasniedz apbalvojumus Ukrain...
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vizītes laikā Bahmutas pilsētā pasniedz apbalvojumus Ukrainas armijas karavīriem

"Donbasā jūs aizstāvat visu Ukrainu. Jūs uz saviem pleciem turat ne tikai Donbasa, bet arī visas valsts aizsardzību. Es jums vēlu izturību," teica Zelenskis.

"Vēlos jums pateikties. Liels paldies par jūsu izturību un motivētību, jo mēs zinām, ka frontē var būt dažādi. Jūs esat cilvēki, uz kuru pleciem ir mūsu valsts.

Vēlos jums pateikties par to, ka jūs esat saglabājuši pašu svarīgāko – zemi, vēlēšanos dzīvot, Ukrainu, mūsu karogu. Jūs esat absolūti varoņi," sacīja Zelenskis.

"Domāju, ka Bahmutas varoņi ir pelnījuši saņemt to, ko saņem katrs cilvēks. Es novēlu, lai viņu ģimenēm, bērniem viss būtu normāli, būtu siltums un veselība," teica Zelenskis.

"Gribētos novēlēt, lai būtu arī gaisma, bet mūsu valstī ir tāda sarežģīta situācija, ka elektrība te ir, te nav. Taču galvenais, lai gaisma būtu sevī," uzsvēra Ukrainas prezidents.

Pēc prezidenta uzrunas tika noturēts klusuma brīdis, lai pieminētu visus karā bojāgājušos ukraiņus.

Zelenskis daudzkārt ir apmeklējis pilsētas, kas atrodas karadarbības zonā, piemēram, viņš devās uz Izjumu un Hersonu neilgi pēc šo pilsētu atbrīvošanas no okupantiem.

Krievijas vadonis Vladimirs Putins līdz šim nav rādījies tuvumā karadarbības zonai. Pirms pāris nedēļām viņš apmeklēja Krimas tiltu, kas bija izpostīts Ukrainas sarīkotā sprādzienā.

Otrdien aprit 300 dienu, kopš Krievijas karaspēks 24. februārī sāka liela mēroga iebrukumu Ukrainā.

Ukrainas spēki daudzviet ir pārgājuši pretuzbrukumā un padzinuši okupantus no Ukrainas pilsētām.

Bahmutu uzskata par pašlaik viskarstāko punktu 1300 kilometru garajā frontes līnijā. Nelielā pilsēta ir stratēģiski nozīmīgs transporta mezgls, caur kuru var nokļūt Slovjanskā un Kramatorskā, kas kopš 2014. gada ir Doneckas apgabala administratīvais centrs.

Bahmutas pilsēta atrodas ap 90 km uz ziemeļaustrumiem no Doneckas.

Pirms aktīvās karadarbības sākuma pilsētā bija ap 70 000 iedzīvotāju, bet tagad palikusi tikai neliela daļa, jo Krievijas karaspēks intensīvi apšauda pilsētu.

Krievijas karaspēks ar milzīgu spēku cenšas ieņemt Bahmutu. Pilsētu ik dienu intensīvi apšauda, tāpēc tur vairums māju ir pilnībā nopostītas. Bahmutā vēl palikušajiem iedzīvotājiem nākas mitināties pagrabos neciešamos apstākļos, jo pilsētā nav elektrības, ūdens un siltuma.

Tagad pilsētas ielas ir šķietami tukšas. Mājām izsisti logi, citas nolīdzinātas līdz ar zemi. Pilsētā notiek evakuācija, un tā, iespējams, ir iedzīvotāju pēdējā iespēja bēgt.

"Mēs no tā visa jau esam noguruši. Viņi tikai šauj un šauj. Kaimiņi ir nogalināti, mājas sagrautas. Uz mūsu ielas palikušas tikai divas mājas! Viss pārējais ir iznīcināts!" stāsta Bahmutas iedzīvotāja Larisa.

"Ir apnicis baidīties. Mūsu mājā vakar ietriecās raķete. Raķete! Visi stikli izbira. Tie stikli jau sen visi izbiruši, bet vakar beidzot trāpīja tieši pie mājas. Māja it kā palēcās gaisā," atceras vietējās iedzīvotājas Olena un Olha.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti