Pasaules panorāma

Elizabete II

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma - Lielbritānijā atvadās no Elizabetes II; Putina plāni atjaunot impēriju

Volodimirs Zelenskis ieradies Izjumā

Zelenskis pacēlis Ukrainas karogu virs atbrīvotās Izjumas pilsētas

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien ieradies Harkivas apgabala pilsētā Izjumā, kas pirms dažām dienām tika atbrīvota no Krievijas okupantiem. Zelenskis piedalījās Ukrainas karoga pacelšanas ceremonijā.

"Agrāk, kad mēs raudzījāmies uz augšu, vienmēr ar skatienu meklējām zilās debesis. Šodien, kad skatāmies uz augšu, mēs gribam ieraudzīt tikai vienu – Ukrainas karogu," atzina Zelenskis.

"Mūsu zilidzeltenais karogs jau plīvo virs deokupētās Izjumas. Un tā būs katrā Ukrainas pilsētā un ciemā. Mēs ejam tikai vienā virzienā – uz priekšu un tuvāk uzvarai."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Varbūt var okupēt mūsu zemi, mūsu valsti, bet pilnīgi noteikti nav iespējams okupēt Ukrainas cilvēkus. Varbūt var izskalot smadzenes ar TV propagandu, bet Ukrainas cilvēku sirdis okupēt nevar," uzsvēra Zelenskis.

Zelenskis izteica pateicību karavīriem par Ukrainas zemes atbrīvošanu. Ceremonijas sākumā ar klusuma brīdi tika pieminēti kritušie Ukrainas aizstāvji.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Krievijas karaspēks ieņēma Izjumas pilsētu aprīļa sākumā, un vairākus mēnešus tā bija zem okupācijas varas. Krievijas propaganda apgalvoja, ka Krievija šajā un citās okupētajās Ukrainas pilsētās esot ienākusi "uz visiem laikiem".

Taču septembra sākumā Ukrainas karaspēks sāka sekmīgu pretuzbrukumu. Okupantu vienības daudzās frontes joslās steigšus atkāpās, pametot aiz sevis kara tehniku.

10. septembrī okupanti atkāpās arī no Izjumas. Pilsēta gan ir smagi cietusi karadarbībā; tajā nav elektrības, gāzes un ūdens padeves.

Ukrainas bruņotie spēki kopš septembra sākuma ir atbrīvojuši jau vairāk nekā 300 apdzīvoto vietu.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Septembra sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti