Sadaļas Sadaļas

Uhaņas laboratorija noliedz jebkādu saistību ar koronavīrusa izplatīšanos

Uhaņas Virusoloģijas institūta biodrošības laboratorijas vadītājs Juaņs Džimins kategoriski noraidījis teoriju, ka Covid-19 izraisošais koronavīruss varētu būt apzināti vai neapzināti noplūdis no Uhaņas laboratorijas. Viņš uzsver, ka Uhaņas laboratorija pirms Covid-19 pandēmijas nekad nav nodarbojusies ar šī vīrusa izpēti.

Covid-19 izraisošais koronavīruss SARS-CoV-2 sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas lielpilsētas Uhaņas apkaimē. Tas radīja pamatu aizdomām, ka vīruss varētu būt izsprucis no Uhaņas Virusoloģijas institūta. Ķīnas amatpersonas jau kopš paša sākuma noraidījušas šo pieņēmumu.

Teorijai par vīrusa mākslīgo izcelsmi neesot pierādījumu

Vairums zinātnieku uzskata, ka koronavīrusam ir dabiska izcelsme, tomēr versija par nopludināšanu no laboratorijas, kas sākotnēji tika uztverta tikai kā sazvērestības teorija, pēdējā laikā tiek izvērtēta arvien nopietnāk, piemēram, tās ticamību pārbauda ASV izlūkdienesti.

Uhaņas laboratorijas vadītājs Juaņs Džimins apgalvo, ka nekāda noplūde no laboratorijas nebija iespējama, jo šajā laboratorijā nemaz netika pētīts attiecīgais vīruss.

“Uhaņas Virusoloģijas institūts līdz 2019. gada 30. decembrim nebija saskāries un netika pētījis SARS-CoV-2 vīrusu. Otrkārt, Uhaņas Virusoloģijas institūts nekad nav izstrādājis, radījis SARS-CoV-2 vai pieļāvis tā noplūdi. Treškārt, neviens no institūta darbiniekiem un studentiem līdz šim nav inficējies ar koronavīrusu.”

Tādējādi teorijai par koronavīrusa mākslīgo izcelsmi neesot nekādu pierādījumu.

Kopš pandēmijas sākuma ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā 190 miljoni cilvēku, no kuriem vairāk nekā četri miljoni ir miruši.

Ķīna uzskata PVO izmeklēšanu par politizētu

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperti gada sākumā devās izpētes misijā uz Uhaņu un secināja, ka koronavīrusa noplūde no laboratorijas ir mazticams scenārijs. Par ticamāko scenāriju tika uzskatīta koronavīrusa pārceļošana no sikspārņa uz kādu citu dzīvnieku un tad tālāk pie cilvēkiem.

Šo skaidrojumu daudzu pasaules valstu amatpersonas atzina par nepietiekamu, tādēļ PVO grasās veikt jaunus pētījumus par Covid-19 izcelsmi. Ķīnas valdības pārstāvji gan paziņojuši, ka Ķīna negrasās iesaistīties PVO izmeklēšanā, jo tā esot pārāk politizēta.

PVO pārstāvji žēlojas, ka Ķīna liegusi pieeju daļai nepieciešamās informācijas. Savukārt Pekina aizstāv savu teoriju, ka koronavīruss varēja nonākt Uhaņā ar saldētiem produktiem, kas ievesti no citurienes.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) 2019. gada nogalē, bet 2020. gada martā PVO paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Pasaulē ar Covid-19 inficējušies jau vairāk nekā 190 miljoni cilvēku, no kuriem vairāk nekā četri miljoni ir miruši. Covid-19 pandēmija iedragāja daudzu valstu ekonomiku, kā arī turpina ierobežot cilvēku ikdienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt