Spānijā par karantīnas noteikumu pārkāpumiem 1000 aizturētie

Spānijas policija pēdējo dienu laikā par koronavīrusa epidēmijas dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpumiem aizturējusi apmēram 1000 cilvēkus. Valstī arī konstatēti vairāki gadījumi, kad inficētie cilvēki patvaļīgi pametuši ārstniecības iestādes.

 “Līdz šim veiktas 926 aizturēšanas un izskatītas apmēram 100 tūkstoš sūdzības par likuma pārkāpumiem, kas saistīti ar solidaritātes trūkumu. Vienlaikus jāatzīst, ka šīs personas pārstāv sabiedrības mazāko daļu.

Trīs cilvēki - divi Leganesā un viens Benidormā - bezatbildīgi atstāja slimnīcu un pakļāva pārējos iedzīvotājus papildu riskam.

Valsts policija un drošības spēki šīs personas nogādāja atpakaļ slimnīcās,” informēja iekšlietu ministrs Fernando Grande Marlaska.

Pasaulē Spānijai patlaban tiek pievērsta īpaša uzmanība, jo šajā valstī apstiprināti ļoti daudz jauni inficēšanās un nāves gadījumi. Covid-19 vīrusa izraisītā slimība Spānijā jau prasījusi gandrīz 3000 dzīvību, un pēc šī rādītāja tā atpaliek vienīgi no Ķīnas un Itālijas.  Valstī kopumā ar koronavīrusu inficēti apmēram 42 000 cilvēku.

Spānijas varas iestādes jau 14. martā slēdza robežas un ieviesa stingrus iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus. Vienlaikus tiks slēgti visi restorāni, bāri, viesnīcas, izglītības iestādes, kā arī veikali, kas netirgo pirmās nepieciešamības preces. Tomēr stigrie ierobežojumi pagaidām nesniedz gaidāmos rezultātus, un viens no iemesliem ir daļas cilvēku neapzinīgums un bezatbildība.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 koronavīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.  Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes uc.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti