Spānijā Covid-19 dēļ atjauno vairākus ierobežojumus

Spānijā Covid-19 pandēmijas dēļ no pirmdienas atjaunoti vairāki ierobežojumi. Stingrāki sociālās distancēšanās noteikumi būs jāievēro arī galvaspilsētā Madridē un tās apkaimē. 
 
Varas iestādes informē, ka gan publiskās vietās, gan privātu tikšanos reizēs Madridē varēs piedalīties ne vairāk par 10 cilvēkiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi. Ierobežota cilvēku pulcēšanās arī sēru pasākumos, reliģiskās ceremonijās, kāzās  un kristībās.

Bāros un restorānos varēs uzņemt un apkalpot tikai pusi no iespējamiem klientiem un palielināts arī atļautais attālums starp galdiņiem āra kafejnīcās.

Tikmēr veselības aizsardzības eksperti informē, ka pēdējā laikā valstī tiek konstatēti vairāk nekā 8000 jauni inficēšanās gadījumi dienā, tomēr mazinās cilvēku mirstība no bīstamās slimības. Pandēmijas sākumā martā un aprīlī Spānijā šis rādītājs bija 13%, bet patlaban tas samazinājies līdz 6%. Līdzīga situācija patlaban esot arī Francijā. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti