PVO: Bez kopīgas rīcības Covid-19 upuru skaits var dubultoties līdz 2 miljoniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) brīdinājusi, ka nāves gadījumu skaits no Covid-19 pasaulē ir strauji pieaudzis un ir gaidāms, ka nākamnedēļ tas pārsniegs vienu miljonu. Bez kopīgas cīņas pret pandēmiju, upuru skaits var dubultoties, sasniedzot 2 miljonus.

ĪSUMĀ:

  • Covid-19 inficēto skaits pasaulē pārsniedzis 32 miljonus.
  • Mirušo pacientu skaits tuvojas vienam miljonam.
  • PVO: Miljons ir briesmīgs skaitlis, bet nerīkojoties tie drīz var būt 2 miljoni.
  • PVO: Stingri un globāli jāievēro higiēna, distancēšanās un citas prasības.
  • Pulcēšanās ir riskanta, bet Japāna apņēmusies rīkot Olimpiskās spēles nākamgad.
  • ASV inficēto skaits pārsniedzis 7 miljonus.
  • Vīruss izplatās arī Eiropā, vairākas valstis pastiprina ierobežojumus.

Inficēto skaits visā pasaulē jau ir pārsniedzis 32 miljonus, un daudzu valstu valdības lauza galvas, kā apturēt jaunus vīrusa uzliesmojumus.

PVO: Bez kopīgas rīcības Covid-19 upuru skaits var dubultoties līdz 2 miljoniem
00:00 / 03:12
Lejuplādēt

Pasaules Veselības organizācijas ārkārtējās palīdzības koordinators Maiks Raiens žurnālistiem Ženēvā sacījis, ka miljons Covid-19 upuru ir briesmīgs skaitlis un šī situācija ir jāpārdomā.

Viņš brīdināja, ka bez kopīgas rīcības upuru skaits var dubultoties, sasniedzot 2 miljonus.

“Tas izklausās neiedomājami, taču tas nav neiespējami… Ja paskatāmies, cik cilvēku esam zaudējuši deviņos mēnešos, un tad paskatāmies uz reālajām iespējām iegūt vakcīnu nākamajos deviņos mēnešos... Jautājums ir tāds: vai mēs esam gatavi daudzpusējai rīcībai, kolektīvai globālai rīcībai, lai pārņemtu kontroli pār šo vīrusu, nevis šis vīruss kontrolētu mūsu likteņus. Ja neesam gatavi, tad jā, mēs redzēsim 2 miljonus un diemžēl vēl vairāk.

Ir stingri un globāli jāīsteno visi pasākumi – higiēna, sejas masku valkāšana, distancēšanās, testēšana, kontaktu izsekošana, karantīna, un jādara tas viss reizē, nevis atsevišķi,” uzsvēra Raiens.

Pozitīvi esot tas, ka ārsti arvien labāk pielāgojoties situācijai un arvien labāk spēj izmantot visu, kas ir to rīcībā, lai palīdzētu inficētajiem. Pandēmija ir veicinājusi pasaules mēroga centienus izstrādāt vakcīnu, kas palīdzētu uzvarēt Covid-19. Tāpat tiek runāts par gaidāmās vakcīnas taisnīgu un plašu izplatīšanu.

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons, attālināti uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, uzsvēra, – lai arī kurš atrastu vakcīnu, viņam ar to ir jādalās, jo to darīt prasa globāla un morāla atbildība.

Premjers atzina, ka daži savtīgumā varētu saskatīt īstermiņa priekšrocības vai pat peļņu, tomēr cilvēce to varētu nepiedot.

Bez vakcīnas vai efektīvas ārstēšanas sociālā distancēšanās un dažādi ierobežojumi joprojām ir tas, kā valdības var ierobežot vīrusa izplatību.

Bet plaša pulcēšanās, piemēram, sporta pasākumos, ir riskanta.

Par spīti tam, jaunais Japānas premjers Josihide Suga savā uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā uzsvēris, ka viņa valsts ir apņēmusies rīkot atliktās Tokijas olimpiskās spēles 2021. gadā. Tas kalpotu kā pierādījums tam, ka vīruss ir uzvarēts.

Tomēr daudzviet pasaulē, turpinoties jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, pastāv bažas, vai pat nākamgad Olimpiādes sarīkošana būs iespējama.

Pasaules Veselības organizācijas brīdinājums tiek pausts laikā, kad Amerikas Savienotajās Valstīs inficēto skaits pārsniedzis septiņus miljonus.

Ar jauniem vīrusa uzliesmojuma viļņiem cīnās arī vairākas Eiropas valstis. Spānija no pirmdienas paplašināja karantīnu galvaspilsētā Madridē un tās apkārtnē, tādējādi ietekmējot vienu miljonu cilvēku.

Lielbritānijā varas iestādes paziņojušas par jauniem ierobežojumiem, kas skar ceturtdaļu iedzīvotāju.

Tikmēr Maskavā, kur saslimstība arī pieaug, galvaspilsētas iedzīvotāji aicināti palikt mājās, lai izvairītos no inficēšanās.

Par jauniem rekordiem inficēto skaita ziņā vēstījusi arī Francija. Tur ceturtdien pirmo reizi vienā diennaktī inficēto skaits pārsniedza 16 000.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt stingros ierobežojumus. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti