Tokijas mēre: Olimpiskajām spēlēm jānotiek par katru cenu

Pārcelto olimpisko spēļu sarīkošanai 2021.gadā jāizdara viss iespējamais, trešdien teica Tokijas mēre Juriko Koike. Viņas solīja, ka Japānas galvaspilsēta paveiks maksimumu, lai Tokijā spēles notiktu drošā vidē.

Sportistiem spēļu pārcelšana par vienu gadu radīja daudz grūtību gan fiziskajā sagatavotībā, gan motivācijā, tādēļ olimpisko spēļu rīkotājiem jāizdara viss, lai sacensības notiktu, paskaidroja Koike. 

Dienu iepriekš tikpat lielu apņēmību pauda Japānas olimpiskā ministre Seiko Hašimoto. Viņa atbalstīja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) viceprezidenta Džona Koutsa teikto, ka spēlēm Tokijā jānotiek neatkarīgi no panākumiem Covid-19 apkarošanā. 

Tokijas olimpiskās spēles paredzēts atklāt 2021.gada 23.jūlijā. Pašlaik Japānas robežas ārzemniekiem lielākoties ir slēgtas un nav zināms, kad vakcīna pret Covid-19 kļūs plaši pieejama. Amatpersonas iepriekš noliedza iespēju Tokijas spēles vēlreiz pārcelt, bet Japānā sabiedrības atbalsts olimpisko spēļu rīkošanai ir sarucis. 

Savukārt Tokijas olimpisko spēļu rīcības komitejas pārstāvis Masa Takaja teica, ka procesi sporta pasaulē pēdējos mēnešos attīstās vēlamajā virzienā, jo veiksmīgi notiek dažādas sacensības un stadionos Japānā uz futbola un beisbola spēlēm arī ielaiž skatītājus. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nepaskaidroja, vai Koutsa teiktais uzskatāms par organizācijas viedokli, bet norādīja, ka tas ir apliecinājums SOK apņēmībai spēles sarīkot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti