Rīta Panorāma

Intervija ar NVA direktori Evitu Simsoni

Rīta Panorāma

«Zero waste» jeb bezatkritumu dzīvesveids

PVO aicina nedramatizēt Ķīnas vīrusa infekcijas radītos riskus

PVO aicina nedramatizēt Ķīnas vīrusa infekcijas radītos riskus

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vadība aicinājusi nedramatizēt riskus, ko Ķīnā un pasaulē var radīt koronavīrusa uzliesmojums. Eksperti vienlaikus sola sniegt visa veida palīdzību, lai novērstu tālāko slimības izplatīšanos.

"Pirmkārt, nav iemesla īstenot pasākumus, kas nevajadzīgi traucē starptautiskos ceļojumus un tirdzniecību.

Mēs aicinām visas valstis pieņemt lēmumus, kas ir balstīti uz pierādījumiem un situācijas analīzi. Organizācija ir gatava sniegt konsultācijas jebkurai valstij.

Galvenais jautājums ir, kādus pasākumus veikt. Otrkārt, mums ir jāatbalsta valstis ar vājāku veselības aizsardzības sistēmu. Treškārt, jāpaātrina vakcīnu, ārstniecības līdzekļu un diagnostikas metožu izstrāde," sacīja PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms.

PVO paziņojums, visticamāk, ir saistīts ar ziņām par būtisku Ķīnas biržu indeksu samazināšanos. Ekonomisti brīdina, ka krīze var arī veicināt pasaules ekonomikas recesiju

un Pekinai būs vajadzīgi vairāki gadi, lai novērstu epidēmijas sekas. Jau patlaban apturēta daļas preču piegāde uz un no šīs valsts un nopietnas problēmas rodas uzņēmējiem.

Tikmēr Ķīnas amatpersonas informēja, ka no vīrusa izraisītās slimības līdz šim miruši 425 cilvēki, bet apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pieaudzis līdz 20 500. Citviet pasaulē konstatēti vien 150 saslimšanas gadījumi, un viens nāves gadījums – Filipīnās.

Lai arī saslimušo skaits ārpus Ķīnas ir neliels, daudzas valstis īsteno preventīvus pasākumus. Tā, piemēram, naktī uz otrdienu, 4. februāri, Japāna noteica karantīnu kruīzu kuģim ar 3500 cilvēkiem uz borta. Lēmums pieņemts, jo pozitīvs bijis viena pasažiera koronavīrusa tests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti