Polijas politiķi mēģina izmantot migrantu krīzi savā labā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Polijas sabiedrībā pret migrantu krīzi, kas turpinās pie robežas ar Baltkrieviju, ir dažāda attieksme, bet daļa politiķu mēģina izmantot šo situāciju savā labā, reportāžā no Polijas vēsta Latvijas Radio korespondents Artjoms Konohovs.

Daļa sabiedrības ir ļoti satraukta, ka pierobežā pret cilvēkiem notiek tik skarba un necilvēcīga izturēšanās un ka viņi tiek izmantoti kā ierocis spiediena radīšanai. Turpretī daudziem poļiem ir vērojams patriotisma pieplūdums. Redzams, ka arī pašreiz pie varas esošie konservatīvie politiķi daļēji mēģina izmantot šo situāciju savā labā, lai stiprinātu sabiedrības atbalstu valdībai.

Pārsteidzoši šķiet tas, ka Polijas Nacionālā banka ir paziņojusi par ieceri drīzumā izlaist piemiņas banknoti un monētu, kas būs veltītas varonīgajai austrumu robežas aizsardzībai. Šīs naudaszīmes būs galvenokārt domātas kolekcionāriem, bet jau tagad var prognozēt, ka pieprasījums pēc tām būs liels.

Migrantu krīzes beigas tuvākajā nākotnē nav gaidāmas. Ziņu aģentūras “AFP” žurnālisti aprunājušies ar dažām tūrisma aģentūrām, kas organizē braucienus no Irākas un citām reģiona valstīm uz Baltkrieviju. Viņi vēsta, ka Baltkrievija tagad ir karstākais galamērķis visiem tiem, kuri labākas dzīves meklējumos vēlas nokļūt Eiropas Savienībā.

Kā zināms, nesen Eiropas Komisijas spiediena dēļ Irākas, Sīrijas, Jemenas un vairāku citu valstu pilsoņu iespējas nokļūt Minskā caur Stambulu vai Dohu tika stipri ierobežotas. Eiropas Savienība piedraudēja atzīt iesaistītās aviokompānijas, piemēram “Turkish Airlines”, par iesaistītām cilvēku kontrabandā. Tas draudētu ar pieejas zaudēšanu visam Eiropas Savienības tirgum.

Tomēr joprojām ir vairākas Krievijas aviokompānijas, kas turpina veikt reisus uz Minsku. Un, ja nav iespējams legāli nokļūt Minskā, tad migranti tiekot vesti vispirms uz Krieviju un tad jau tālāk nelegāli nogādāti Baltkrievijā. Šis brauciens maksājot ap 2500 līdz 3000 eiro, kaut gan daži gatavi maksāt pat 20 000 eiro. Bet pat 2500 eiro ir liela summa, jo Irākā vidējā mēnešalga ir ap 300 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti