Pagaidām neizdodas apturēt koronavīrusa izplatību

Mediķiem un zinātniekiem pagaidām nav izdevies apturēt koronavīrusa “Covid-19” izplatību. Eiropā vissmagākā situācija vēl joprojām ir Itālijā, kur infekcija apstiprināta gandrīz 1700 cilvēkiem. 

Itālijas varas iestādes informē, ka pēdējās diennakts laikā inficēšanās gadījumus skaits palielinājies par 50 procentpunktiem. Slimība prasījusi vēl piecu cilvēku dzīvības, un kopējais upuru skaits sasniedzis 34. Eksperti arī norāda, ka secinājumus par vīrusa tālāko izplatību varēs izdarīt tikai pēc divas nedēļas ilgā karantīnas perioda beigām. 

Par pirmajiem iespējamiem inficēšanās gadījumiem informē Čehijas varas iestādes. Divi pacienti hospitalizēti galvaspilsētā Prāgā, bet viens – kādā ziemeļu pilsētā. Divi čehi un kāds amerikāņu students pēdējā laikā apmeklējuši Ziemeļitāliju. Arī pirmais slimības gadījums Īrijā saistīts ar Itāliju, un Īrijas Veselības ministrija pieprasījusi uz 14 dienām slēgt visas skolas salas austrumu daļā.  

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs - Francijā, Itālijā, Austrijā, Horvātijā, Šveicē un Grieķijā. Latvija, reaģējot uz situāciju Eiropā, lēma ieviest piesardzības pasākumus iebraucējiem no Itālijas ziemeļiem, Dienvidkorejas un Irānas. Vienlaikus infektologi brīdinājuši, ka "Covid-19" neizbēgami nonāks arī Latvijā, bet uzdevums ir pēc iespējas attālināt vīrusa nonākšanu mūsu valstī cerībā sagaidīt vakcīnu. 

Inficēšanās ar "Covid-19" konstatēts arī Igaunijā un Lietuvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti