Rīta Panorāma

Telefonintervija ar RSU Eiropas studiju fakultātes dekānu profesoru, LĀI direktoru Andri Sprūdu

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku

Daudzviet Eiropā mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Daudzviet Eiropā mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairākās Eiropas valstīs samazinās inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19, tāpēc tiks mīkstināti noteiktie ierobežojumi. Karantīnas režīms vieglāks būs Lielbritānijā, Īrijā, Čehijā, Itālijā un Vācijā.

Lielbritānijā no 17. maija tiks mīkstināti sociālo kontaktu ierobežojumi, darbu iekštelpās varēs atsākt sabiedriskās ēdināšanas un izklaides uzņēmumi. Lielāks cilvēku skaits varēs piedalīties dažādos pasākumos, piemēram, kāzās.

Tomēr premjerministrs Boriss Džonsons aicināja cilvēkus neaizmirst piesardzību, kontaktos ievērot veselo saprātu un neapkampties bez vajadzības.

Tikmēr Čehijā no 17. maija klientus ārpus telpām varēs apkalpot sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi. Pie galdiņa varēs būt ne vairāk kā četri cilvēki, un viņiem būs jāpierāda, ka ir vakcinēti pret Covid-19 vai jāuzrāda negatīvi testa rezultāti. 

Savukārt Vācijas federālajā zemē Bavārijā alus dārzi un restorāni, un kafejnīcas klientus āra terasēs var apkalpot jau no pirmdienas. Ierobežojumi pamazām tiks mīkstināti arī citos valsts reģionos.   

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) 2019. gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Covid-19 pandēmija sagrāva valstu ekonomikas, kā arī turpina ierobežot cilvēku ikdienu. 

Pasaulē ar Covid-19 inficējušies gandrīz 159 miljoni cilvēku, bet ar koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedzis 3,3 miljonu atzīmi, liecina Pasaules Veselības organizācijas dati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti