Lietuvā no jūnija atļaus nelielus masu pasākumus

Lietuvas valdība izstrādājusi plānu, kas paredz pakāpeniski atcelt Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktos publisko pasākumu rīkošanas ierobežojumus. Iespējams, no jūnija valstī atļaus rīkot brīvdabas pasākumus ar 300 dalībniekiem, bet iekštelpās varēs pulcēties līdz 100 cilvēkiem.  

Plāns arī paredz ik pēc divām nedēļām pārskatīt ierobežojumus, un apmeklētāju limits katru reizi tiks palielināts. Tomēr šovasar, visticamāk, nevarēs notikt brīvdabas pasākumi, kuros pulcējas vairāk nekā 900 cilvēki, bet iekštelpās nevarēs atrasties vairāk par 350 dalībniekiem.

Dokumentu izstrādāja Kultūras ministrija, bet tas vēl jāapstiprina valdībai. Premjerministrs Sauļus Skvernelis pieļāva iespēju, ka kabinets galīgo lēmumu pieņems nākamnedēļ. 

Covid-19 pandēmijas dēļ karantīnas režīms Lietuvā noteikts 16. martā un ir spēkā līdz šī mēneša beigām. Valdības vadītājs pauda vēlmi to pagarināt, taču ierobežojumi būšot minimāli.

  KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.  Kopumā visā pasaulē inficējušies vairāk nekā 5 miljoni cilvēku, miruši vairāk nekā 320 000 cilvēku.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti