Krievijas reģionus aicinās ieviest stingrus pašizolācijas pasākumus

Miljoniem Maskavas iedzīvotāju no pirmdienas, 30. marta, jāpakļaujas stingram pašizolācijas režīmam, lai iegrožotu Covid-19 izplatīšanos. Paredzams, ka līdzīgus ierobežojumus noteiks arī citi valsts reģioni. Krievijā līdz šim reģistrēti 2000 inficēšanās gadījumu, bet to skaits sāk strauji pieaugt, un amatpersonas atzīst – patiesie skaitļi, visticamāk, ir daudz lielāki.

Arī 12 miljonu iedzīvotāju Maskavā no šodienas ieviests karantīnas režīms, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību. Ierasti piepildītās ielas un laukumi kļuvuši tukši. Saskaņā ar Krievijas galvaspilsētas mēra Sergeja Sobjaņina rīkojumiem iedzīvotāji var iziet no mājas tikai, ja nepieciešama ārkārtas medicīniskā palīdzība, lai dotos uz darbu, ja nav iespējams strādāt attālināti,  uz tuvāko pārtikas veikalu vai aptieku. Jāievēro vismaz pusotra metra distance. Atļauts iznest atkritumus, bet izvest pastaigā mājdzīvniekus var ne tālāk kā simts metru rādiusā ap dzīvesvietu.

“Es to nevaru ar mērlenti nomērīt. Apspriedāmies un nolēmām, ka simts metri ir līdz šim  stūrim," atzina kāda Maskavas iedzīvotāja. Savukārt cita norādīja, ka viņai ir skumji par to, kas notiek. "Bet man ir pozitīvas cerības, ka drīz atkal būsim drošībā un viss būs labi," teica kāda sieviete.

Krievijā līdz šim miruši gandrīz desmit cilvēki, kuri bija inficējušies ar koronavīrusu. Apstiprināti gandrīz divi tūkstoši Covid-19 saslimšanas gadījumu, vairāk nekā puse – Maskavā. Tomēr  to skaits sāk strauji pieaugt – diennakts laikā reģistrēti 302 jauni inficēšanās gadījumi, pirmdien paziņoja varasiestādes. Bet patiesais skaits, visticamāk, ir daudz lielāks, atzinusi Maskavas mērija.

Krievijas valdība apstiprināja grozījumus likumos par sodu pastiprināšanu tiem, kas pārkāpj pašizolēšanās noteikumus. Soda naudas gan pagaidām uzliks tikai tiem, kas kontaktējušies ar saslimušu personu un nav pašizolējušies. Piemēram, ja persona nav ievērojusi karantīnu un tādēļ inficējies vai nomiris cits cilvēks, var uzlikt sodanaudu līdz 300 tūkstošiem rubļu jeb trīs ar pusi tūkstošiem eiro.

Līdzīgs režīms kā Maskavā var tikt ievests visā Krievijā. Premjers Mihails Mišustins šodien aicināja tādus pašus soļus spert arī reģionālajām varasiestādēm. “Pašreizējā situācija šie pasākumi palīdzēs glābt gan sevi, gan savus tuviniekus. Aicinu reģionu vadītājus pievērst uzmanību kolēģu pieredzei un strādāt pie līdzīgu pasākumu ieviešanas reģionos," teicis Mišustins.

Krievija no šodienas pusnakts slēgs arī savas sauszemes robežas, arī robežu ar Baltkrieviju. Ir tikai atsevišķi izņēmumi, piemēram, diplomāti un kravu pārvadājumi. Ar vīrusa izcelsmes valsti Ķīnu Krievija robežu slēdza jau janvāra beigās. Starptautisko aviosatiksmi Krievija apturēja piektdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti